21:42 17 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Baltijā
Saņemt īso saiti
40

Vašingtona informējusi par nodomu sniegt Baltijas valstīm militāro palīdzību 170 miljonu dolāru apmērā.

RĪGA, 4. aprīlis — Sputnik. Vašingtonā notikusi ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās ar Latvijas prezidentu Raimondu Vējoni, Igaunijas prezidenti Kersti Kaljulaidi un Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, vēsta RIA Novosti.

Pēc tikšanās Baltais nams informēja par ASV gatavību piešķirt Baltijas valstīm militāro palīdzību 170 miljonu dolāru apmērā.

"Savienotās Valstis plāno piešķirt Baltijas valstīm gandrīz 100 miljonus dolāru lielkalibra munīcijas iegādei un vairāk nekā 70 miljonus dolāru iekārtās un mācību organizācijas ietvaros. Tam ir jānostiprina Igaunijas, Latvijas un Lietuvas nacionālo bruņoto spēku un nacionālo drošības spēku iespējas," — teikts Baltā nama paziņojumā.

​Bez tam ASV apstiprinājušas savu gatavību nostiprināt enerģētisko drošību, nodrošinot sašķidrinatās dabasgāzes eksportu uz Baltijas reģionu.

Valstis vienojušās par ciešu sadarbību cīņā pret hibrīddraudiem un propagandas seku mīkstināšanas jautājumos. Par to liecina informācija Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa oficiālajā lapā Twitter.

Baltijas valstis un ASV uzņēmušās saistības aktivizēt ekonomisko sadarbību, veicinot investīciju, preču un pakalpojumu apmaiņu.

Pēc temata

Ceļi, ceļi, kas tie ceļi. ES pārvērtīs savas šosejas par kara taku
Lietuva cer sadarboties ar ASV SDG piegādēs uz Latviju un Igauniju
ASV Valsts departaments pielādē sankciju šauteni pret "Ziemeļu straumi 2"
Cīņa par Eiropu: Valsts departaments raizējas par Baltijas valstīm un savu gāzi

Galvenie temati