10:01 29 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Baltijā
Saņemt īso saiti
21

Lietuvas tiesībsargājošās iestādes aizturējušas trīs lietuviešus, viņus apsūdz ziņu nodošanā Krievijas specdienestiem.

RĪGA, 2. februāris – Sputnik. Lietuvā aizturēti trīs pilsoņi, kurus tur aizdomās par informācijas nodošanu Krievijas specdienestiem par militārajiem un stratēģiskajiem objektiem republikā, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz Ģenerālprokuratūras preses dienestu.

Aizdomās turamos aizturēja pērnā gada beigās, taču par to kļuva zināms tikai ceturtdien. Kā tika noskaidrots, viņus aizturēja dažādās vietās un dažādā laikā.

Drošības policija
© Sputnik / Алексей Тихомиров

Aizturētos tur aizdomās par to, ka viņi par naudu nodeva informāciju Krievijas specdienestiem. Viens no aizdomās turamajiem strādāja pilsoniskās aizsardzības amatā republikas Gaisa militāro spēku bāzē Šauļos. Otrs aizdomās turamais lietuvietis pastāvīgi dzīvo ārzemēs ar uzturēšanās atļauju.

Trešais aizdomās turamais tiek apsūdzēts par to, ka viņš sistemātiski vāca neslepenus datus par objektiem, ko novēroja Klaipēdas ostas un citu pilsētas sabiedrisko vietu apmeklēšanas laikā.

Tiesībsargājošās iestādes uzsāka izmeklēšanu, pamatojoties uz militārā izlūkdienesta informāciju. Aizturētajiem draud cietumsods līdz 15 gadiem.

Pēc temata

Nedraudzējieties ar familiāriem ārvalstniekiem: DP stāsta, kā identificēt spiegu
Latviešus neapmierina specdienestu darbs: apkārt staigā krievu spiegi
Speczvēri: izmeklētāji, glābēji un spiegi
Lietuvas policija meklē spiegu

Galvenie temati