17:05 16 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1444
  • RUB81.0468
Baltijā
Saņemt īso saiti
45

Lietuvas iedzīvotāji brauc uz Poliju un tur iegādājas pašu valstī ražoto desu, jo tur tā ir lētāka, vēsta ikdienas avīze Lietuvos rytas.

RĪGA, 31. janvāris — Sputnik. Kompānija "Krekenavos agrofirma", kura aptuveni pirms pusgada atklāja firmas veikalu Suvalku pilsētā Polijā netālu no valstu robežas, vēsta, ka aptuveni 80% pircēju ir lietuvieši, raksta portāls laukos.la.lv.

Lietuvas uzņēmuma ģenerāldirektors Lins Grikša pastāstīja, ka pēdējā laikā uz Suvalku tiek vestas aptuveni divas tonnas gaļas izstrādājumu, kuru sortiments ir tāds pats kā Lietuvā, bet cenas – aptuveni par 35% zemākas.

Starpību veido produktu pievienotās vērtības nodokļa likmes atšķirības abās valstīs: Polijā tā ir 5%, Lietuvā – 21%. Turklāt kaimiņvalstī lētāka ir elektroenerģija, bet darbaspēka izdevumi aptuveni tādi paši. Cenu veidošanu ietekmē arī tas, ka gaļas izstrādājumi tiek realizēti firmas veikalā, kur nav tādu uzcenojumu, kā lielajos tirdzniecības tīklos.

Janvāra vidū veikaliņš pārcēlies uz jaunām telpām, tuvāk lietuviešu iemīļotajam veikalam Kaufland. Lai arī cenas šajā tirdzniecības tīklā nav no zemākajām, lietuvieši labprāt dodas turp pēc atsevišķām precēm un pie viena apmeklē arī "Krekenavos agrofirma" veikalu.

Tiesa, uzņēmuma pārstāvji cer, ka veikalam izdosies paplašināt arī poļu pircēju plūsmu, jo tā sortiments pilnībā atbilst viņu gaumei.

Pēc temata

Pārtikas aparteīds: Austrumeiropa ir kļuvusi par Briseles "atkritumu spaini"
Polija var novest postā Baltijas valstu pārtikas tirgu
Latvijas iedzīvotāji dod priekšroku vietējiem pārtikas produktiem

Galvenie temati