11:13 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Baltijā
Saņemt īso saiti
16

Lietuvas bijušais ārlietu ministrs Vigauds Ušackis apgalvo, ka Lietuvas valdība novērsusies no aizbraukušajiem tautiešiem, nosaucot viņus par nodevējiem un bēgļiem.

RĪGA, 14. janvāris — Sputnik. Bijušais ES vēstnieks Krievijā, bijušais Lietuvas ārlietu ministrs Vigauds Ušackis uzskata, ka valdībai nāktos mainīt viedokli un uz ārzemēm aizbraukušos tautiešus neuzskatīt par ienaidniekiem.

"Lielākais emigrācijas vilnis notika 2006.-2008. gadā, kad es ieņēmu vēstnieka posteni Londonā. Tad mēs ieraudzījām unikālu lietu — Lietuvas politiķi nodarīja milzu kaitējumu šiem cilvēkiem, vienkārši "norakstot" savus pilsoņus. Viņi nosauca šos cilvēkus par nodevējiem un bēgļiem. Cilvēku sirdīs šis zīmogs saglabājās, jo viņi taču brauca prom, lai izdzīvotu vai palīdzētu saviem tuviniekiem, lai mācītos," — Ušackis stāstīja savā lapā Facebook.

Pēc diplomāta domām, migrācija ir globāla parādība, nav pieļaujams to pamatot ar kaut ko sliktu. Ušackis atzīmēja, ka emigrācijā cilvēki iegūst jaunas zināšanas jaunā vidē, tā sniedz pozitīvu pieredzi.

Ušackis norāda, ka plašākā emigrācija bija vērojama 2006.-2008. gg., taču statistikas departamenta dati liecina, ka lielākais skaits  cilvēku Lietuvu pameta laikā no 2008. līdz 2012. gadam, finanšu krīzes laikā, kas būtiski ietekmēja Lietuvas ekonomiku. Pie tam emigrācijas apogejs tika sasniegts 2010. gadā, kad no valsts prom devās vairāk nekā 81 tūkstotis cilvēku.

Ušackis bija Lietuvas ārlietu ministrs laikā no 2008. gada decembra līdz 2010. gada februārim.

Pēc temata

Dizaineris aicina bēgt no Lietuvas: apnikusi propaganda par Krievijas tankiem
Lietuvas uzņēmējus biedē migrācija
Latgale, SOS! Kā izmirst Latvijas reģions ar lielāko krievu tautības iedzīvotāju skaitu
Dombrovskis: latvieši no Lielbritānijas nebrauks uz stagnācijas purvu

Galvenie temati