02:41 27 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Baltijā
Saņemt īso saiti
32

Dānijas Karaliskās armijas rota tiks dislocēta Tapas pilsētā, Igaunijā.

RĪGA, 7. janvāris — Sputnik. Francijas kontingenta vietā, kurš no Igaunijas dosies uz Lietuvu, nākamnedēļ pusotra tūkstoša ezeru valstī "savaldīt Krieviju" ieradīsies divsimt dāņu karavīru, vēsta Sputnik Igaunija.

Taču, saskaņā ar Igaunijas Valsts televīzijas un radio paziņojumu, Igaunijā gaidāmais dāņu rotas komandieris vecākais leitnants Stejens Vegeners nav pārāk noskaņots karot ar Krieviju.

Savā intervijā avīzei Dagbladet Vegeners pastāstīja, ka dāņu karavīru galvenais uzdevums Igaunijā ir "būt pamanāmiem un līdz ar to sūtīt solidaritātes vēstījumu igauņiem". Pēc dāņu komandiera domām, Igaunijas un Krievijas militārā konflikta risks ir niecīgs.

"Tas tomēr ir kaut kas tāds, ko mēs ņemam vērā visārkārtējākā gadījumā, — viņš pastāstīja, — Tādēļ turp dodas karavīri, nevis civilpersonas. Taču risks, ka kaut kas notiks, ir niecīgs mazs."

Savukārt Dagbladet uzskata, ka pusceļā no Tallinas uz Krievijas robežas pusi dislocētajiem karavīriem ir jāsavalda Krievija, jo pēc Krimas "aneksijas" Krievijas acīs galveno pretinieku lomā esot nokļuvušas rietumvalstis.

Pēc temata

Krievijas jūras kara bāze Sīrijā: Krievija atgriežas lielajā ģeopolitikā
Vieglas pastaigas nebūs. Amerikāņi aprēķinājuši, ar ko draud uzbrukums Krievijai
Baltijas valstis – mazā un vidējā darbības rādiusa ieročnesēji
Vladimirs Žirinovskis: Mēs vienkārši brīdinām par iespējamām sekām
Baltija gatavo bērnus partizānu karam: maskēšanās un krosi ar AK-47 maketiem

Galvenie temati