12:39 14 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1329
  • RUB80.1470
Baltijā
Saņemt īso saiti
25

Apvidnieka salonā un bagāžniekā Lietuvas robežsargi atrada desmit nelegālos migrantus no Vjetnamas, divi Latvijas pilsoņi aizturēti par nelikumīgu personu pārvietošanu pāri valsts robežai.

RĪGA, 14. novembris – Sputnik. Lietuvas robežsargi aizturēja divus Latvijas pilsoņus par mēģinājumu ievest migrantus no Vjetnamas, vēsta Sputnik Lietuva.

Svētdienas vakarā, Kalvarijas pašvaldības Salaperauģu ciematā (no kura līdz valsts robežai ar Poliju ir viens kilometrs) robežsargi pievērsa uzmanību diviem automobiļiem ar Latvijas numuriem, kuri stāvēja ceļmalā.

Pie apvidnieka Nissan Qashqai stūres sēdēja Latvijas pilsonis. Vairāk automobilī nebija cilvēku. Blakus stāvēja Hyundai Terracan, kura salonā un bagāžniekā, neskaitot vadītāju, robežsargi atrada 10 cilvēkus. Tie bija septiņi vīrieši un trīs sievietes vecumā no 16 līdz 36 gadiem.

Diviem līdzi nebija nekādu dokumentu, pārējie uzradīja Vjetnamas pases, kurās nebija vīžu.

Abi Latvijas pilsoņi tika aizturēti. Uzsākta izmeklēšana sakarā ar nelikumīgu personu pārvietošanu pāri valsts robežai. Viņiem draud sods, arests vai cietumsods uz termiņu līdz sešiem gadiem.

Migrantus no Vjetnamas grasās izmitināt Ārzemnieku reģistrācijas centrā Pabradē, nepilngadīgos nosūtīs uz Bēgļu uzņemšanas centru Ruklā.

Pēc temata

Balkānu samita dalībnieki meklē iespējas slēgt nelegāļiem ceļu uz Eiropu
EP deputāte: laiks aizsargāt Eiropas sievietes no nelegālajiem migrantiem
Nelegālās migrācijas apkarošanai ES pārstās pārdot Lībijai laivas
Desmitiem tūkstošu nelegālo migrantu "pazuduši" Lielbritānijā

Galvenie temati