23:59 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Baltijā
Saņemt īso saiti
27

Trīs Baltijas valstu premjeri tikās Klaipēdā, lai apskatītu sašķīdinātās gāzes terminālu, kuram jāpalīdz samazināt Baltijas atkarību no "Gazprom".

RĪGA, 10.jūnijs — Sputnik. Latvijas premjerministrs Māris Kučinskis devās uz Klaipēdu uz tikšanos ar pārējo Baltijas valstu vadītājiem: Lietuvas premjerministru Sauļu Skverneli un Igaunijas Ministru Kabineta vadītāju Jiri Ratasu, vēsta Ministru Kabineta mājas lapa.

Tikšanās laikā Baltijas premjeri apspriedīs aktuālos valstu jautājumus enerģētikas jomā.

Māris Kučinskis uzskata, ka ir svarīgi turpināt savstarpējos darbus, lai līdz 2020.gadam izveidotu reģionālo dabasgāzes tirgu, kas nodrošinās tā likviditāti, stiprinās enerģētisko drošību un samazinās enerģētisko atkarību no dominējošo piegādātāju valstīm.

Tāpat premjerministri iepazinās ar Klaipēdas sašķīdinātās gāzes terminālu. Fotogrāfijā redzams peldošs regazifikācijas aprīkojums Independence, kurš ir iekļauts termināla sastāvā Klaipēdā.

Ieprikš Lietuvas prezidente Daļa Gribauskaite paziņoja, ka Independence palīdzēs visām trim Baltijas valstīm samazināt atkarību no Krievijas gāzes, taču Sputnik Lietuva uzskata, ka kuģa īres maksa 43 miljonu eiro apmērā, kurus Klaipedos Nafta ik gadu ir jāizmaksā kuģa īpašniekam un norvēģu kompānijas Hoegh LNG termināla operatoram, neļauj cerēt uz cenu pazemināšanos.

Pēc temata

Ģeogrāfija – tas ir spriedums: Krievijas vēstnieks Latvijā organizējis pirmo preses konferenci
Latvijas kompānijas nevarēs piedalīties projektā "Ziemeļu straume 2"
Nord Stream 2 dalībnieki nevēlas konfliktēt ar Eiropu
Lembergs: demaršs "Ziemeļu straumes 2" jautājumā maksājis Latvijai 40% kravu apgrozījuma

Galvenie temati