05:26 26 Augusts 2019
Tiešraide
  • USD1.1065
  • RUB72.9469
Lietuvas robežstabs . Foto no arhīva

Kas noskaņo lietuviešus pret kaimiņiem

© Flickr/ Oleksiy Naumov
Baltijā
Saņemt īso saiti
37

Pēc Lietuvas Ārlietu ministrijas pasūtījuma organizētās aptaujas gaitā noskaidrojies, ka valsts iedzīvotāji uzskata Krieviju un Baltkrieviju par naidīgām valstīm.

Lietuvas iedzīvotāji atbalsta valsts dalību Eiropas Savienībā, ciešu sadarbību ar Baltijas valstīm un Poliju, kā arī jūt lielu apdraudējumu no Krievijas un Baltkrievijas puses. Par to liecina sabiedriskās domas aptaujas rezultāti, kas publicēti Lietuvas Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Pēc Lietuvas Ārlietu ministrijas pasūtījuma sabiedriskās domas aptauju organizēja Sabiedriskās domas un tirgus izpētes centrs Vilmorus. Noskaidrojies, ka par visnedraudzīgāko valsti 65% Lietuvas iedzīvotāju uzskata Krieviju, 20% — Baltkrieviju. Vērības cienīgs fakts: pēdējo 12 mēnešu laikā negatīvais noskaņojums pret Minsku pieaudzis par 7%, tas ir, vairāk nekā par trešo daļu, salīdzinājumā ar šo pašu periodu pērnajā gadā.

Sputnik Lietuva pauž viedokli, ka, spriežot pēc aptaujas datiem, valsts gluži negaidot nokļuvusi "ienaidnieku ielenkumā."

Kādā aspektā Lietuvas propaganda ir pastrādājusi pāri mēram un par ko patiesībā liecina sausie statistikas dati, mēģina noskaidrot Sputnik Lietuva >>

© Sputnik / Sergey Melkonov
Ne tikai cepelīni vien: ko Latvijas iedzīvotāji dzirdējuši par Lietuvu

Pēc temata

Lietuvas Seima deputāts ierosinājis atņemt Krievijai Kaļiņingradas apgabalu
Lietuvas tiesa aizmuguriski notiesājusi bijušo OMON darbinieku par "agresiju" pret valsti
"Vikings": kā kņazs Vladimirs kaitē Lietuvas nacionālajai drošībai

Galvenie temati