23:37 03 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1726
  • RUB86.6018
Baltijā
Saņemt īso saiti
32

Konkursa mērķis ir veicināt latviešu un igauņu valodu apguvi un izmantošanu, kā arī uzsvērt latviešu-igauņu un igauņu-latviešu tulkotāju sasniegumus un veicināt valodu pētnieku un valodas skolotāju ieguldījumu valodu popularizēšanā.

RĪGA, 17. janvāris — Sputnik. Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas izsludinājušas ikgadējo Latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvas konkursu, ziņo aģentūra LETA.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, saskaņā ar balvas nolikumu tai var pieteikt daiļliteratūras vai dažādu jomu zinātniskā darba tulkojumus, kā arī latviešu valodas skolotājus Igaunijā un igauņu valodas skolotājus Latvijā, un latviešu un igauņu valodu pētniekus par to ieguldījumu valodu popularizēšanā 2016. gadā. Žūrijas lēmums par balvas ieguvēju tiks pieņemts šā gada pavasarī.

Valodu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Igaunijas ĀM ieguldījumi. Konkursa žūrijā ir abu valstu ĀM pārstāvji, ka arī literatūras un valodu eksperti.

2015. gadā Latvijas un Igaunijas ĀM paplašināja jau zināmās latviešu-igauņu un Igauņu-latviešu tulkotāju balvas nominantu loku. Saskaņā ar jauno balvas nolikumu Valodu balvai līdztekus tulkotājiem var pieteikt arī abu valodu pētniekus, skolotājus un pasniedzējus, kuri ir sekmējuši latviešu un igauņu valodas apgūšanu un lietošanu abās valstīs.

Iepriekš Latvijas un Igaunijas ĀM balvu ir saņēmuši tulkotāji Maima Grīnberga 2009. un 2011. gadā, Guntars Godiņš 2010. un 2013. gadā, Kalevs Kalkuns 2012. gadā un Marguss Konnula ar pseidonīmu Contra 2014. gadā. Savukārt 2015. gadā Valodu balvu saņēma tulkotājs, dzejnieks un valodnieks Valts Ernštreits.

Pieteikumus balvas konkursam var iesūtīt ĀM elektroniski uz e-pastu vai pa pastu, ar norādi "Valodu balvai", līdz šā gada 1. martam.

Pēc temata

Latvijas dzelzceļš dabūjis pa mici no Valsts valodas centra
Pirmās sūdzības par skolotāju nelojalitāti nav bijušas pamatotas
Kara gadījumā Igaunijā krievus iesauks armijā līdz ar citiem iedzīvotājiem
Tagi:
Igaunija, Latvija

Galvenie temati