Izsludināts latviešu un igauņu valodu popularizēšanas konkurss

© Latvian Foreign MinistryIzsludināts latviešu un igauņu valodu popularizēšanas konkurss
Izsludināts latviešu un igauņu valodu popularizēšanas konkurss - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Konkursa mērķis ir veicināt latviešu un igauņu valodu apguvi un izmantošanu, kā arī uzsvērt latviešu-igauņu un igauņu-latviešu tulkotāju sasniegumus un veicināt valodu pētnieku un valodas skolotāju ieguldījumu valodu popularizēšanā.

RĪGA, 17. janvāris — Sputnik. Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas izsludinājušas ikgadējo Latviešu un igauņu valodu popularizēšanas balvas konkursu, ziņo aģentūra LETA.

Kā aģentūru LETA informēja ministrijā, saskaņā ar balvas nolikumu tai var pieteikt daiļliteratūras vai dažādu jomu zinātniskā darba tulkojumus, kā arī latviešu valodas skolotājus Igaunijā un igauņu valodas skolotājus Latvijā, un latviešu un igauņu valodu pētniekus par to ieguldījumu valodu popularizēšanā 2016. gadā. Žūrijas lēmums par balvas ieguvēju tiks pieņemts šā gada pavasarī.

Kafejnīca. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Viedoklis
Mīlestība, kas līdzinās vaidam: kā iemācīties dzimteni mīlēt

Valodu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Igaunijas ĀM ieguldījumi. Konkursa žūrijā ir abu valstu ĀM pārstāvji, ka arī literatūras un valodu eksperti.

2015. gadā Latvijas un Igaunijas ĀM paplašināja jau zināmās latviešu-igauņu un Igauņu-latviešu tulkotāju balvas nominantu loku. Saskaņā ar jauno balvas nolikumu Valodu balvai līdztekus tulkotājiem var pieteikt arī abu valodu pētniekus, skolotājus un pasniedzējus, kuri ir sekmējuši latviešu un igauņu valodas apgūšanu un lietošanu abās valstīs.

Iepriekš Latvijas un Igaunijas ĀM balvu ir saņēmuši tulkotāji Maima Grīnberga 2009. un 2011. gadā, Guntars Godiņš 2010. un 2013. gadā, Kalevs Kalkuns 2012. gadā un Marguss Konnula ar pseidonīmu Contra 2014. gadā. Savukārt 2015. gadā Valodu balvu saņēma tulkotājs, dzejnieks un valodnieks Valts Ernštreits.

Pieteikumus balvas konkursam var iesūtīt ĀM elektroniski uz e-pastu vai pa pastu, ar norādi "Valodu balvai", līdz šā gada 1. martam.

Ziņu lente
0