17:42 20 Septembris 2017
Rīga+ 17°C
Tiešraide
С-400

Somija nesaskata draudus Krievijas darbībās Baltijā

© Sputnik / Ruslan Krivobok
Baltijā
Saņemt īso saiti
36

Pēc aizsardzības ministra teiktā, Somijas valsts drošību nekas neapdraud.

RĪGA, 24. novembris — Sputnik. Somijas aizsardzības ministrs Jusi Nīniste neredz tiešu draudu Krievijas raķešu kompleksu "Iskander-M" un C-400 izvietošanā Baltijas jūras rajonā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz AFP. Taču aizsardzības institūcijas vadītājs uzskata, ka "negatīvā darbību spirāle" varēšot novest pie noteiktiem, lai gan nejaušiem notikumiem.

Pēc ministra teiktā, viņš nav vērojis Krievijas vadībā "nekādas sliecības uz draudiem pret viņa valsti." "Šajā ziņā Krievija nav drauds Somijai," — uzsvēra ministrs.

Eiropas Savienība vairākkārt apsūdzēja Krieviju par it kā agresīvu rīcību attiecībā uz blakus valstīm. Maskava savukārt vairākkārt uzsvērusi, ka Krievija neveic, nekad nav veikusi, un arī neplāno agresīvas darbības nedz pret kaimiņu, nedz pret jebkādām citām valstīm.

Pagājušajā mēnesī Baltijas valstis paudušas bažas par "Iskanderu" pārvietošanu uz Kaļiņingradas apgabalu, kā arī bažas saistībā ar kopīgām Krievijas-Baltkrievijas militārām mācībām, kas norisinājās netālu no Baltijas valstu robežām.

Krievijas Aizsardzības ministrijas oficiālais pārstāvis Igors Konašenkovs paziņoja, ka ar šādām metodēm raķešu spēki pilnveido savu sagatavotības līmeni, turklāt viens "Iskander" tika speciāli novietots zem amerikāņu izlūkošanas pavadoņa orbītas, lai precizētu kosmiskā aparāta darba parametrus.

Pēc temata

NATO ģenerālsekretārs: "Iskanderu" dislokācija atbilst Krievijas uzvedības līnijai
ASV izlūkošanas dienesti uzskata, ka Kaļiņingradas apgabalā atrodas "Iskanderi"

Galvenie temati