22:10 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Baltijā
Saņemt īso saiti
37

Manevri "Flaming Thunder" organizēti ar mērķi apgūt uguns atbalsta iemaņas.

RĪGA, 1. augusts — Sputnik. Lietuvā sākušās militārās mācības Flaming Thunder. Tajās piedalīsies vairāk nekā tūkstotis karavīru no piecām NATO valstīm un mīnmetēji no Ukrainas.

Lietuvas Aizsardzības ministrijas preses dienests informē, ka mācībās piedalīsies aptuveni 1100 karavīri no Lietuvas, Latvijas, Vācijas, Portugāles, ASV un Ukrainas. Mācību mērķis – uguns atbalsta iemaņu uzlabošana.

Ministrija vēsta, ka mācībās, ko Lietuva organizē jau ceturto reizi, pirmo reizi piedalās karavīri no Latvijas, Vācijas un Ukrainas. Latviju mācībās pārstāvēs kājnieku brigādes atbalsta bataljona karavīri.

Mācības notiks trīs zonās: ģenerāļa Žukauska vārdā nosauktajā poligonā Pabradē, Klaipēdā un Gaižūnu poligonā Jonavas rajonā.

2. augustā Klaipēdas rajonā notiks Lietuvas un Vācijas karavīru šaušanas mācības, kurās tiks izmantotas pašgājējas haubices PzH 2000, ko Lietuvas armijai pārdeva Vācija. Šaušanas mācībās Baltijas jūrā piedalīsies arī karavīri no Portugāles un ASV.

Mācības turpināsies līdz 12. augustam.

Savas vēstures gaitā Ziemeļatlantijas līguma organizācija ir paplašinājusies sešas reizes. Pašlaik tajā iekļāvušās 28 valstis.
© Sputnik / Ekaterina Starova
Ko vērta ir lielākā militārā alianse pasaulē

Pēc temata

Krievija gaida NATO atbildi par "Nīnistes plānu"
NATO ir pirmsnāves stāvoklī, un Tramps to var piebeigt
ASV pieprasa lielāku ieguldījumu NATO no Eiropas valstu puses
NATO atteikusies finansēt mācības "Anakonda" Polijā
Pasaule pēc NATO: Austrumeiropa meklē naida objektu
Kā Krievija atbildēs uz NATO bataljoniem

Galvenie temati