21:13 19 Janvāris 2019
Tiešraide
  • USD1.1402
  • RUB75.6267
Viļņas mērs skvērā pie pašvaldības ēkas iepazīstināja ar jaunajām informatīvajām zīmēm

Aizliegts aizliegt: Viļņas mērs ievieš jaunas informatīvās zīmes

© Foto: Facebook/Remigijus Šimašius
Baltijā
Saņemt īso saiti
44

Viļņas mērs Remigijs Šimašis ierosināja sarkanās lieguma zīmes aizvietot ar draudzīgiem zaļiem "padomiem". Viļņa vēlas kļūt par pirmo pilsētu pasaulē bez liegumiem.

RĪGA, 8. jūnijs – Sputnik. Viļņas mērs Remigijs Šimašis pirmdien pie pašvaldības ēkas iepazīstināja klātesošos ar jauno iniciatīvu – viņš ierosināja atteikties no sarkanajām lieguma zīmēm, kas tiks aizvietotas ar zaļām zīmēm – "padomiem".

Savā lappusē Facebook viņš šo ideju skaidroja sīkāk.

"Viļņa kļūst par pirmo pilsētu pasaulē bez liegumiem. Tagad uzturēšanās noteikumi tiks pasniegti kā draudzīgi padomi," – viņš rakstīja. Šimašis norādīja, ka daudz informatīvāk ir redzēt nevis ar sarkanu svītru pārsvītrotu zīmi, bet gan rādītājus, kas palīdzēs apiet remontējamo ceļa vai krastmalas daļu. "Aicinu visus domāt un uzvesties brīvāk un atbildīgāk, rūpēties par mūsu pilsētu. Tas mums visiem palīdzēs dzīvot skaistāk un miermīlīgāk," – piebilda mērs.

Piemēram, zīmes "Smēķēt aizliegts" vietā parādīsies jauna "Zona bez dūmiem". Zīmes "Neaizskart", "Durvis ir slēgtas", "Aizliegts nest līdzi ēdienus un dzērienus", "Tikai pašvaldībai" un citas tiks nomainītas pret draudzīgākām zīmēm. Norādes, kas aizliedz suņu pastaigas, aizvietoas zaļas plāksnītes "Kārtīgu mājdzīvnieku zona" un "Drošas pastaigas zona", kas aicina suņu īpašniekus izturēties atbildīgi un akurāti.

Информационный знак Пляж для питомцев
Informācijas zīme "Pludmale mājdzīvniekiem"

Tiesa, dažas novatoriskas idejas var samulsināt gan pilsētniekus, gan tūristus. Piemēram, zīme, kurā atainots suņa siluets viļņu fonā ir jauna zīme "Pludmale mājdzīvniekiem", kurā apzīmēta īpaša suņu pludmale Viņģu parkā pie Neres upes. Savukārt burkāns glāzē apzīmē "Zonu bez alkohola". Sociālo tīklu lietotāji jau ieteica mēram dublēt paskaidrojumus angļu valodā, jo bez lietuviešu valodas zināšanām daļa attēlu nebūs saprotama.

Информационный знак Трезвая зона
Informācijas zīme "Zona bez alkohola"

Mēru lūdza atteikties arī no vārda "zona" uz zīmēm, jo tā rada asociāciju ar brīvības atņemšanas iestādēm.

Kopumā iedzīvotāji pozitīvi novērtēja jauno ideju un jau publicē mēra lappusē liegumu fotogrāfijas. Šimašis sola, ka drīzumā visas sarkanās lieguma zīmes tiks noņemtas.

Pēc temata

Par spiegošanu Krievijā notiesātais lietuvietis lūdz atļauju izciest cietumsodu dzimtenē
Lietuvā startēja NATO militārās mācības "Dzelzs vilks"
Lietuva vēlas apturēt Baltkrievijas AES būvdarbus
Cīņa par burtiem: uzvara Lietuvā un klusums - Latvijā

Galvenie temati