Pasaulē

Ekoaktīvisti Somijā bloķē piekļuvi vilcienam ar ogļu kravu no Krievijas

© Sputnik / Евгений Епанчинцев / Pāriet pie mediju bankasТоварные поезда с углем
Товарные поезда с углем  - Sputnik Latvija, 1920, 22.04.2022
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
ES ieplānotās sankcijas, kas paredz aizliegt Krievijas ogles, stāsies spēkā tikai augustā.
RĪGA, 22. aprīlis — Sputnik. "Greenpeace" aktīvisti un Somijas ekoloģiskās kustības "Elokapina" aktīvisti jau vairāk nekā nedēļu protestē pret Krievijas ogļu tranzītu Somijā, stāsta Yle.
Pagājušās nedēļas sākumā Hanko ostā Somijas dienvidos aktīvisti apturēja vilcienu ar ogļu kravu no Krievijas un bloķēja tam piekļuvi ostai. Organizācijas prasa, lai valdība nekavējoties pārtrauktu Krievijas ogļu tranzītu un atteiktos no Krievijas piegādātās fosilās degvielas lietošanas.
Железнодорожная станция - Sputnik Latvija, 1920, 19.04.2022
Baltijā
Lietuvā aizturēti apmēram 1000 Krievijas vagonu, kas devās uz Kaļiņingradu
"Elokapina" norādīja, ka protesta akcija turpināsies līdz brīdim, kamēr tiks pārtrauts ogļu tranzīts caur Somiju.
Hanko osta ir viena no trim Somikā, caur kurām Krievijas ogles tiek eksportētas uz pasaules tirgiem. Ostas dzelzceļa operators ir Igaunijas valsts kompānija "Operail".
Aprīļa sākumā "Greenpeace" aktīvisti traucēja Krievijas ogļu izkraušanu elektrostacijas "Helen" piestātnē Salmisāri, Helsinkos.
ES ieplānotās sankcijas, kas aizliedz Krievijas ogļu aizliegumu, stāsies spēkā tikai augustā.
Rietumvalstis ieviesa virkni sankciju, reaģējot uz KF specoperāciju Ukrainas denacifikācijai un demilitarizācijai. Vairākas kompānijas informēja, ka pamet Krievijas tirgu un slēdz ražotnes valstī. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs atzīmēja, ka Rietumu kompānijas, kas atteikušās no sadarbības ar Krieviju, pieņēmušas lēmumu ārkārtīga spiediena rezultātā, taču Krievija atrisinās visas problēmas ekonomikā, ko tai sagādā Rietumi.
Премьер-министр Латвии Кришьянис Кариньш - Sputnik Latvija, 1920, 08.04.2022
Latvijā
Kariņš: visām ES valstīm jābeidz baidīties no Krievijas
24. februārī Krievija sāka speciālu militāro operāciju Ukrainā. Valsts prezidents Vladimirs Putins paskaidroja, ka tā sākta ar mērķi aizsargāt cilvēkus, kuri astoņus gadus saskaras ar Kijevas režīma ņirgāšanos un genocīdu. Viņš uzsvēra, ka šiem nolūkiem plānota Ukrainas demilitarizācija un denacifikācija, nepieciešams tiesāt visus kara noziedzniekus, kuri atbildīgi par asiņainajiem noziegumiem pret Donbasa mierīgajiem iedzīvotājiem.
Speciālās operācijas ietvaros Ukrainā Krievijas spēki izmanto precīzo bruņojumu, turklāt vērš to vienīgi pret militāro infrastruktūru un armiju. Aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu konstatēja, ka mēnesi pēc specoperācijas sākuma pirmā posma pamata uzdevumi ir izpildīti, Ukrainas militārais potenciāls būtiski samazināts. Ar Krievijas karavīru atbalstu uzbrukumu turpina Doņeckas un Luganskas tautas republiku grupējumi. Armijas ģenerālis piezīmēja, ka tas ļauj pievērst lielāko uzmanību operācijas galveno mērķu sasniegšanai – Donbasa atbrīvošanai.
Ziņu lente
0