Latvijā

Lato Lapsa: kodolsēne kaut kur Eiropā šogad ir absolūti iespējama

© Pixabay / WikiImagesKodolsprādziens
Kodolsprādziens  - Sputnik Latvija, 1920, 01.03.2022
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Ko darīt cilvēkiem? Sarūpēt griķus vai benzīnu? Lato Lapsa uzskata, ka pilnīgi iespējams visaptverošs kodolkarš.
RĪGA, 1. marts— Sputnik. Pazīstamais publicists Lato Lapsa portālā Pietiek.com dod padomus lasītājam – ko darīt, ja karš skars arī mazo Latviju.
"Man ir ļoti, ļoti, ļoti nepatīkami, ka tik precīzi ir piepildījušās mana pēdējā laika "dīvāna prognozes" par kara sākumu," atzīmēja Lapsa. Žurnālista ieskatā, kodolsēne kaut kur Eiropā šogad ir absolūti iespējama. Kur – to nepateiks neviens.
Медицинский персонал отрабатывает действия на случай поступления больных с подозрением на вирус Эбола. - Sputnik Latvija, 1920, 07.10.2019
Jābēg no Latvijas: nosauktas valstis, kur rodams glābiņš apokalipses gadījumā
Pats žurnālists nekad nav piedalījies nekādās karadarbībās, ne tuvu nav bijis kādai no tagadējām frontes līnijām. Tomēr viņš daudz lasījis un domājis, pabijis daudzos "karstajos punktos" un patlaban raksta grāmatu par Kongo, kur, lai arī neviens to īsti nezina, "vēl joprojām nav īsti beidzies divdesmit pirmā gadsimta asiņainākais karš, kurā gājuši bojā jau vismaz pieci miljoni cilvēku".
Tāpēc viņš atļaujas sniegt dažus praktiskus, lai arī nebūt ne obligāti ievērojamus padomus.
"Ir lietas, ko mēs varam ietekmēt, un ir lietas, kuras galīgi nevaram. Tam, kas šorīt nu jau pa īstam notiek Ukrainā, var būt visdažādākā mēroga sekas – līdz pat visaptverošam Trešajam pasaules karam ieskaitot. Šajā vissliktākajā gadījumā mūs neglābs ne laivas uz Gotlandi, ne tvaikoņi uz Vāciju, ne katamarāni uz Austrāliju. Neglābs patiesībā nekas. Šādam gadījumam man nekādu padomu nav, ja nu vienīgi – nestresot par lietām, kas nav ietekmējamas.
Taču tas, kā minēts, ir vissliktākais gadījums. Mani ieteikumi ir domāti mazāk sliktiem scenārijiem.
Pirmais – ceriet uz labāko, bet rēķinieties ar sliktāko. Nepieļaujiet vislielāko kļūdu, kas visos laikos ir maksājusi dzīvību simtiem, tūkstošiem un miljoniem cilvēku visur un vienmēr – no "Titānika" līdz Kongo džungļiem. Nerēķinieties, ka kāds par jums parūpēsies, pateiks priekšā, ko darīt, un izsniegs pareizo rīcības instrukciju. Uz to var cerēt, bet ar to nedrīkst rēķināties.
Термоядерный взрыв - Sputnik Latvija, 1920, 17.05.2020
Aizmirsa par kodolziemas draudiem? Puškovs par ASV raķešu "rotaļlietām" Polijā
Tie, kas rēķinājās, ka gan jau tie, kas visu zina labāk, viņus nostādīs pareizajā rindā pie glābšanas laivām, aizgāja pa burbuli ar visu "Titāniku". Tas nav ne labi, ne slikti, - tā tas vienkārši ir. Ja mūsu valstī pienāks īsti dramatiskais brīdis, no visiem levitiem un kariņiem šeit būs palicis labi, ja katrs desmitais, - pārējie jau laikus būs ar airbaltika glābšanas laivām aizplivinājušies relatīvā drošībā, lai par jūsu naudu jau no turienes turpinātu "rūpēties par jūsu drošību".
Otrais, kas automātiski izriet no pirmā. Domājiet paši. Vērtējiet paši. Lemiet paši. Neko nedariet tāpēc, ka pūlis tā dara. Jums katram ir sava dzīves pieredze, savi panākumi, savi aplauzieni, savas vilšanās un savas veiksmes. Ņemiet to visu vērā, jo pašlaik, ļoti iespējams, ir tas laiks, kad no jūsu pašu konkrētajiem lēmumiem būs atkarīga ne tikai jūsu pašu, bet arī jūsu ģimeņu, jūsu tuvinieku dzīvība. Tieši tik vienkārši.
Trešais – par praktisko pusi. Jau atkal – ņemiet vērā visu savu līdzšinējo dzīves pieredzi. Nav nekādas jēgas jau nez kuro reizi izpirkt griķus un konservus, bet ir jēga parūpēties, lai jūsu un jūsu ģimeņu dzīvei nelabojamu ļaunumu nenodarītu īslaicīga vai ne tik īslaicīga krīze jebkurā vitāli svarīgā jomā. Pastāvīgi pilna automašīnas – ja tāda ir – benzīnbāka ir pašsaprotama lieta, pietiekams skaidrās naudas krājums – arī.
Московский Кремль - Sputnik Latvija, 1920, 17.08.2020
Viedoklis
Amerika dārgi maksās par mēģinājumu ignorēt īsto Krieviju
Ceturtais – par cilvēkiem. Tas jau atkal ir ļoti, ļoti slikti, bet visa mana dzīves pieredze – no Kongo līdz Kambodžai, no bijušās Dienvidslāvijas līdz Centrālamerikai un no Ruandas līdz Sudānai – apliecina vienu: tumši laiki atmodina tumsu cilvēku sirdīs. Tas nav nekāds muļķīgs poētisms – vienkārši esiet gatavi aizsargāt sevi un savu ģimeni. Protams, ceriet uz labāko – proti, ka neko tādu nevajadzēs, bet vienalga rēķinieties ar sliktāko."
Ziņu lente
0