Pasaulē

Zinātnieki novērtēja mirstības līmeni ar diagnosticētu omikron paveidu

© Sputnik / Sergey MelkonovCovid-19 nodaļa Daugavpils slimnīcā
Covid-19 nodaļa Daugavpils slimnīcā - Sputnik Latvija, 1920, 01.01.2022
Omikrona pirmajā globālajā epicentrā samazinājies slimības norises smagums, nāves gadījumu skaits un pacientu uzturēšanās ilgums slimnīcā.
RĪGA, 1. janvāris — Sputnik. Salīdzinājumā ar iepriekšējiem Covid-19 viļņiem mirstības līmenis omikrona paveidam par 75% mazāk, vēsta The Telegraph, atsaucoties uz Dienvidāfrikas Nacionālā infekcijas slimību institūta un Pretorijas Universitātes pētnieku sniegto informāciju.
 COVID-19 - Sputnik Latvija, 1920, 29.12.2021
Latvijā
Latvijā aug "omikrona" paveida gadījumu skaits
Zinātnieki novēroja hospitalizētus pacientus Cvanas pilsētā (Dienvidāfrikā), kas kļuva par jaunā paveida uzliesmojuma epicentru. Viņi noskaidroja, ka ar diagnosticētu omikron miruši 4,5% stacionēto pacientu, kamēr iepriekšējo viļņu gadījumā šis rādītājs bija 21,3%.
Tāpat pētnieki konstatēja, ka mazāk nekā pusei stacionēto bija nepieciešama skābekļa terapija, savukārt agrāk šis rādītājs sasniedza 99,5%.
Turklāt omikrona uzliesmojuma laikā stacionētus pacientus izrakstīja no slimnīcas vidēji pēc 4 dienām, salīdzinot ar 8,8 dienām pandēmijas iepriekšējos viļņos.
"Cvanā, kas ir omikrona pirmais globālais epicentrs, samazinājies slimības norises smagums, nāves gadījumu skaits un pacientu uzturēšanās ilgums slimnīcā," secina pētnieki.
Zinātnieki prognozē, ka drīzumā gaidāmā "saslimstības un mirstības rādītāju pilnīga sadalīšana", kas veicinās epidēmijas beigas.
Коронавирус COVID-19 - Sputnik Latvija, 1920, 18.12.2021
Pasaulē
Virusologs paziņoja, ka "omikron" ir mākslīgas izcelsmes paveids
Jaunais paveids tika reģistrēts Botsvānā un DĀR novembra beigās. Tas satur desmitiem mutāciju S-proteīnā, kas patogēnam vajadzīgs šūnu inficēšanai. Pētnieki uzskata, ka daudzas izmaiņas liecina par šī varianta augstu transmisivitāti un noturību pret antivielām, lai arī galīgos slēdzienus būtu izdarīt pāragri. Domājams, tas attīstījies cilvēka organismā ar novājinātu imunitāti, piemēram, ar HIV infekciju.
Pasaules Veselības organizācija atzina, ka B.1.1.529 "rada bažas" un piešķīra tam nosaukumu "omikron" – atbilstoši grieķu alfabēta 15. burtam. Eksperti uzskata, ka ar to var inficēties jau izslimojušas un vakcinētas personas, bet simptomi variējas no noguruma sajūtas līdz galvas sāpēm un kaulu sāpēm. Pie tam, atzīmēja Gamaleja vārdā nosauktā centra direktors Aleksandrs Gincburgs, vakcinētajiem slimības gaita ir viegla.
Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала