Latvijā

Latvijas galvenais infektologs atklāja ar Covid-19 pārslimojušo skaitu Latvijā

© Sputnik / Sergey MelkonovПалата в Даугавпилсской региональной больнице
Палата в Даугавпилсской региональной больнице - Sputnik Latvija, 1920, 30.08.2021
Infektologs Uga Dumpis pavēstīja, ka reāls Covid-19 pārslimojušo skaits Latvijā atšķiras no oficiālās statistikas datiem.
RĪGA, 30. augusts - Sputnik. Aptuveni 20% līdz 23% Latvijas iedzīvotāju slimojuši ar Covid-19, no tiem tikai 7,5% bijuši laboratoriski apstiprināti gadījumi, uzskata Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas infektologs un Latvijas Universitātes profesors Uga Dumpis, raksta Tvnet.lv.
Nereģistrēti saslimšanas gadījumi varēja noritēt bez simptomiem, vai arī cilvēki negriezās pie ārstiem un neveica testus, uzsver Dumpis.
Valsts pētījumu programmas "Covid-19 seku mazināšanai" pētījuma ietvaros, kura mērķis bija noteikt antivielas pret SARS-CoV-2 vīrusu izplatību Latvijas iedzīvotāju vidū, secināts, ka 5751 respondenta vidū antivielas atrastas aptuveni 12,3% iedzīvotāju. Vakcinētie vai Covid-19 izslimojušie nevarēja piedalīties pētījumā.
В Риге открылся российский магазин-дискаунтер торговой сети Mere - Sputnik Latvija, 1920, 29.08.2021
Latvijā
Nākošnedēļ iespējami jauni ierobežojumi Covid-19 dēļ
Tāpat pētījuma ietvaros tika secināts, ka antivielu atklāšanas biežums sakrīt ar diagnosticēto Covid-19 gadījumu skaita tendenci valstī attiecīgajā laika periodā. Proti, visvairāk antivielas atklātas tieši 2021. gada februārī un martā, kad saslimstības ar Covid-19 rādītāji bijuši augstāki.
Vērtējot vecuma grupas, pētnieki secināja, ka visbiežāk antivielas tika atrastas bērniem vecumā līdz 13 gadiem un jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem - gandrīz divreiz biežāk nekā senioriem (vecumā virs 65 gadiem).
Tādējādi pētnieki izteikuši minējumu, ka maziem bērniem antivielas sastopamas biežāk nekā cilvēkiem vecumā no 14 līdz 17 gadiem un vecumā virs 25 gadiem.
Izpētot saslimstības izplatīšanos pa reģioniem, pētnieki secināja, ka visaugstākā antivielu sastopamība vērojama Latgales reģionā, kur antivielas tika atrastas 22,6% gadījumu, bet viszemākā - Kurzemes reģionā, kur šis rādītājs ir 6,4%. Rīgā un Pierīgā šie rādītāji bijuši attiecīgi 8,9% un 13,2%.
Акция протеста против обязательной вакцинации в Риге, 18 августа - Sputnik Latvija, 1920, 24.08.2021
Latvijā
Sliktāk bija tikai Jāņos, vakcinācijas temps turpina sarukt
Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала