Video

Naksnīga attiecību skaidrošana uz Latvijas robežas

Aģentūra Reuters publicējusi video ierakstu, kas demonstrē situāciju uz Latvijas un Baltkrievijas robežas.
Video ierakstā aģentūras Reuters kanālā YouTube, redzams, kā nelegālie migranti, kas centās iekļūt Latvijā, sēž ceļmalā pret viņiem pagrieztas automašīnas lukturu gaismā.
Pēc robežsargu rīkojuma "Stand up, go to the road, here" ("Celieties un ejiet uz ceļa pusi, šurp") bēgļi pieceļas un dodas prom. Jāpiebilst, ka Robežsardzes darbinieki ar cilvēkiem apietas korekti.
Migranti, kuru vidū ir liels skaits bērnu, bez iebildumiem aiziet. Redzams, ka vienam no viņiem ir apsaitēta kāja, viņu atbalsta biedri.
Spriežot pēc visa, tumsā bēgļi cenšas pāriet robežu, bet dienā nogaida, tikai ieņem pozīcijas. Reuters publicēja ierakstu 11. augustā.
10. augustā pēc Latvijas un Baltkrievijas robežas nelikumīgas šķērsošanas aizturēti 77 cilvēki. 11. augustā un 12. augusta rītā robežsargi neļāva ieiet Latvijā 91 cilvēkam.
Pierobežas rajonos izsludināts ārkārtējas situācijas režīms, tātad robežsargus var atbalstīt Nacionālie bruņotie spēki un Valsts policija. Pēc robežas nelegālas šķērsošanas fakta konstatācijas robežsargiem ir tiesības atgriezt pārkāpēju valstī, no kuras viņš ieradies. Šim nolūkam ļauts pielietot fizisku spēku un speciālos līdzekļus.
Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала