Latvijā

33 karavīri atteicās vakcinēties pret Covid-19

© REUTERS / Ints KalninsВакцинация в латвийской армии
Вакцинация в латвийской армии - Sputnik Latvija, 1920, 12.08.2021
Lielākā daļa Latvijas NBS karavīru jau ir vakcinējušies.
RĪGA, 12. augusts — Sputnik. Karavīriem, kuri atteicās vakcinēties pret Covid-19, visticamāk, nāksies pamest armiju, lai gan daļa, saņemot pavēli par atvaļināšanu varētu pārdomāt, ziņo Mixnews.lv.
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Leonīds Kalniņš paziņoja, ka patlaban 97% Latvijas armijas karavīru ir pabeiguši vakcinācijas procesu. Kopumā NBS dien aptuveni 7000 karavīru.
Министр здравоохранения Латвии Даниэль Павлютс - Sputnik Latvija, 1920, 08.08.2021
Latvijā
Pavļuts: pastāv milzīgs jauna Covid-19 viļņa risks rudenī
3% no tiem ir izslimojuši Covid-19 vai arī viņiem ir medicīniski iemesli nevakcinēties, starp tiem 3% ir 33 karavīri, kuri atteikušies vakcinēties.
Attiecībā uz pēdējiem ierosināta disciplinārā procedūra un pieprasīti paskaidrojumi par pavēles nepildīšanu. Ja iemesls nebūs leģitīms, tad sekos NBS komandiera pavēle par atvaļināšanu.
"Daļa no šiem 33 karavīriem tāpat gatavojās atvaļināties. Disciplinārā procedūra ir sākusies, un es domāju, ka daļa noteikti pārdomās, kad redzēs pavēli par atvaļināšanu. To jau pierādīja iepriekšējās nedēļas, kad strauji pieauga karavīru skaits, kuri piekrita vakcinēties," skaidroja Kalniņš.
Tiem karavīriem, kuri atteikušies saņemt poti, bija uzdots līdz 1. augustam pieņemt lēmumu — vakcinēties vai pamest dienestu. Ja viņi tomēr izlems nevakcinēties, viņu dienesta līgums tiks lauzts pirms termiņa, un viņiem, iespējams, būs jāatmaksā valstij viņu apmācībā ieguldītāja nauda.
Rinda pie vakcinācijas centra Rīgā - Sputnik Latvija, 1920, 03.08.2021
Viedoklis
Kas kopīgs vakcinācijas kampaņai un industriālās politikas plānam Latvijā
Grozījumi Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā paredz, ka no 1. oktobra NBS komandierim būs tiesības prasīt, lai NBS karavīriem un civilajiem darbiniekiem būtu Covid-19 digitālais sertifikāts, kas apliecina vakcinācijas vai pārslimošanas faktu.
Aizsardzības ministrs vai viņa pilnvarots komandieris ir tiesīgs izbeigt profesionālā dienesta līgumu ar karavīru pirms termiņa, ja bez attaisnojošā un objektīva iemesla netika iesniegts Covid-19 digitālais sertifikāts. Šajā gadījumā karavīrs nesaņems atlaišanas pabalstu.
Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала