Latvijā

Daugavpilī būvēs atkritumu pārstrādes rūpnīcu

© Pixabay / blickpixelAtkritumu konteineri
Atkritumu konteineri - Sputnik Latvija, 1920, 10.08.2021
Daugavpils pašvaldības Komunālās saimniecības pārvaldei projekts izmaksās pusmiljonu eiro.
RĪGA, 10. augusts - Sputnik. Daugavpilī plānots uzbūvēt rūpnīcu atkritumu pārstrādei un kompostēšanas laukumu par 547 837 eiro, vēsta jauns.lv, atsaucoties uz pilsētas pašvaldību. Projektu iecerējusi Daugavpils pašvaldības Komunālās saimniecības pārvalde.
Художник так видит: лидерам Большой семерки показали их мусорные копии - Sputnik Latvija, 1920, 14.06.2021
Video
Mākslinieka redzējums: "Lielā septiņnieka" līderiem parādīja viņu kopijas no atkritumiem
Projekta "Bioloģiski noārdāmo atkritumu pārstrādes iekārtu un kompostēšanas laukuma izveide Daugavpils pilsētā" īstenošanas gaitā Liginišķu mikrorajonā tiks izveidots bioloģiski noārdāmo atkritumu kompostēšanas laukums ar pārstrādes jaudu 1900 tonnas gadā.
Laukumā tiks pārstrādāti dalīti savāktie bioloģiskie zaļie dārzu, parku atkritumi, tai skaitā zāle, lapas un citi zaļie dārzu un parku atkritumi, kas radīti pilsētas administratīvajā teritorijā.
Pilsētas fiziskas un juridiskas personas varēs izmantot izbūvētā bioloģisko zaļo dārzu un parku atkritumu kompostēšanas laukuma sniegtās iespējas, nododot atkritumus pārstrādei.
Tādējādi iedzīvotājiem tiks paplašinātas iespējas videi draudzīgā veidā atbrīvoties no to privātmājās vai mazdārziņos radītajiem bioloģiskajiem zaļajiem atkritumiem.
В Латвии энтузиасты роются в мусоре в поисках сокровищ - Sputnik Latvija, 1920, 10.01.2021
Video
Entuziasti rakņājas atkritumos dārgumu meklējumos
Projekta īstenošanas papildu priekšrocība ir resursu racionāla izmantošana, kas tiks panākta, no bioloģiski noārdāmo atkritumu plūsmas saražojot gala produktu, kas izmantojams kā organiskais mēslojums, melnzemes vai citu minerālo resursu pilsētas apzaļumošanas darbu veikšanai.
Projekta kopējie attiecināmie izdevumi ir 547 837 eiro. 22,82% no tiem jeb 125 000 eiro sedz Kohēzijas fonds. Daugavpils pašvaldības finansējums paredzēts 77,18% apmērā jeb 422 837 eiro. Šos līdzekļus aizdevuma veidā pašvaldībai piešķir Valsts kase.
Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала