Represijas pret žurnālistiem Latvijā: VDD tur aizdomās vēl piecus

© BaltnewsЭмблема СГБ Латвии
Эмблема СГБ Латвии - Sputnik Latvija, 1920, 15.04.2021
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Lietā par Eiropas Savienības sankciju režīma pārkāpumu Valsts drošības dienests plāno nopratināt vēl piecus žurnālistus Latvijā.
RĪGA, 15. aprīlis — Sputnik. Latvijas Valsts drošības dienests izsaucis uz nopratināšanu vēl piecus žurnālistus, kuri publicēja materiālus Sputnik Latvija un Baltnews portālos. Viņiem tiks piešķirts aizdomās turamo statuss par ES sankciju režīma pārkāpumu.
VDD iniciēja atbilstošo kriminālprocesu 2020. gada janvārī, kad tika bloķēti Krievijas portālu Latvijā dzīvojošo autoru konti bankās. Runa ir par iespējamu Krimināllikuma 84. panta 1. daļas pārkāpumu. Par to paredzētais sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem.
#СВОИХНЕБРОСАЕМ: Кто вступился за задержанных в Латвии журналистов - Sputnik Latvija, 1920, 09.04.2021
Video
Savējos nepametam: Kas nostājies Latvijā aizturēto žurnālistu pusē
2020. gada decembrī septiņiem Sputnik un Baltnews autoriem tika piešķirts aizdomās turamo statuss, viņu mājās notika kratīšana, konfiscēti elektroniskie informācijas nesēji un banku kartes.
Latvijas specdienesti uzskata, ka sadarbība ar Sputnik un Baltnews ir nelikumīga, jo šie portāli strādā mediju holdinga "Rossija segodņa" struktūrā. Holdingu vada Dmitrijs Kiseļovs, pret kuru Eiropas Savienība ieviesusi individuālas sankcijas. Taču – Krievija to jau vairākkārt norādījusi – nav iespējams attiecināt pret Kiseļovu vērstās individuālās sankcijas uz visu organizāciju, ko viņš vada. Paši aizdomās turamie uzskata, ka kriminālprocess ir daļa Latvijas valdošās elites centienu slēgt alternatīvās informācijas avotus un vērsties ar spiedienu pret krievvalodīgo kopienu.
Krievijas Ārlietu ministrija asi nosodīja VDD darbības. Diplomāti uzskata tās par demokrātiskas sabiedrības pamatu – mediju un viedokļu brīvības – graušanas kliedzošu piemēru.
Ziņu lente
0