https://sputniknewslv.com/20210403/Ukraina-begli-Brexit-pandemija-eksperts-par-Eiropas-integracijas-krahu-15442205.html
Ukraina, bēgļi, Brexit, pandēmija: eksperts par Eiropas integrācijas krahu
Ukraina, bēgļi, Brexit, pandēmija: eksperts par Eiropas integrācijas krahu
Sputnik Latvija
Par to, kā Covid-19 pandēmija un vakcinācijas kampaņa Eiropas Savienībā ietekmējusi Eiropas integrācijas sabrukumu, pastāstīja eksperts Fjodors Lukjanovs. 03.04.2021, Sputnik Latvija
2021-04-03T13:43+0300
2021-04-03T13:43+0300
2021-04-03T11:33+0300
pasaulē
eiropas savienība
ukraina
brexit
integrācija
bēgļi
pandēmija
https://cdnq1.img.sputniknewslv.com/img/07e4/0a/0d/14505699_0:83:1440:893_1920x0_80_0_0_8495deb325612b98fde2a494c53f2c16.jpg
Украина, беженцы, Brexit, пандемия: Лукьянов о крахе европейской интеграции
Sputnik Latvija
Украина, беженцы, Brexit, пандемия: Лукьянов о крахе европейской интеграции
RĪGA, 3. aprīlis – Sputnik. Žurnāla "Krievija globālajā politikā" ("Россия в глобальной политике") galvenais redaktors, Starptautiskā diskusiju kluba "Valdai" Attīstības un atbalsta fonda direktors zinātniskajā darbā Fjodors Lukjanovs diskusijā mediju holdinga "Rossija segodņa" starptautiskajā multimediju preses centrā pastāstīja par Eiropas integrācijas pašreizējā modeļa sabrukuma procesu.Lukjanovs konstatēja, ka Eiropas integrācija, kāda tā bija XX gadsimta otrajā pusē un XXI gadsimta sākumā, sevi ir izsmēlusi, un to neviens vairs nenoliedz.Tomēr sešos vai septiņos gados, kas pagājuši kopš tā brīža, noskaidrojās, ka Vācija ir tikpat maz sagatavota lielām pārmaiņām, tāpat kā visas pārējās ES valstis. Sākoties pandēmijai, Eiropā valdīja visai nervozs noskaņojums, atzīmēja eksperts. Tālāk, konstatēja Lukjanovs, sākās integrācijas veidotāju ļaunākais murgs, jo viena pēc otras sāka sabrukt idejiskās, pēc tam – arī administratīvās struktūras, saiknes, uz kuru pamata integrācija attīstījās.Kā migla pagaisa visa Eiropas solidaritāte. Pie tam katra valsts atsevišķi, saskaroties ar pandēmiju, izturējās pietiekami racionāli. Valstu pilsoņi vērsās pie savas valdības, nevis pie Briseles. Un viss būtu kārtībā, ja pirms tam nebūtu augusi spriedze solidaritātes naratīva jautājumā. Un šis naratīvs cieta brīdī, kad bija visas izredzes izcīnīt uzvaru."Bet tālāk notika Eiropas integrācijai vēl briesmīgāka lieta – stāsts ar vakcīnām. Manuprāt, pats briesmīgākais bija pat ne tas, ka sludināja vienas vērtības, bet realitāte izrādījās citāda. Vēl sliktāk – Eiropas Komisija un ES institūti pieļāva gigantisku administratīvo kļūdu pārrunās par piegādēm. Turklāt tas ne tikai veikts ar novēlošanos, piedevām tika izraudzīta nepareiza prioritāte, - viņi mēģināja kaulēties. Tas bija ļoti spēcīgs trieciens," konstatēja Lukjanovs. Eksperts uzsvēra, ka tas sagādājis sāpīgu triecienu Eiropas integrācijas principam, ko pēc tam būs grūti nivelēt. Turklāt pār valstīm, kas šajā situācijā izvirzījās priekšā, uzņemoties drošības garantu lomu, tagad karājas Damokla zobens, jo nav zināms, vai tās spēs tikt galā.
https://sputniknewslv.com/20210305/Vai-eiropiei-ir-gana-nobriedusi-lai-butu-patstavigi-15278966.html
Sputnik Latvija
media@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
2021
Sputnik Latvija
media@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
Ziņas
lv_LV
Sputnik Latvija
media@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
https://cdnq1.img.sputniknewslv.com/img/07e4/0a/0d/14505699_231:90:1391:960_1920x0_80_0_0_0efccade4f9db120e71d4418aeea20f9.jpgSputnik Latvija
media@sputniknews.com
+74956456601
MIA „Rossiya Segodnya“
pasaulē, eiropas savienība, ukraina, brexit, integrācija, bēgļi, pandēmija
pasaulē, eiropas savienība, ukraina, brexit, integrācija, bēgļi, pandēmija
Ukraina, bēgļi, Brexit, pandēmija: eksperts par Eiropas integrācijas krahu
Par to, kā Covid-19 pandēmija un vakcinācijas kampaņa Eiropas Savienībā ietekmējusi Eiropas integrācijas sabrukumu, pastāstīja eksperts Fjodors Lukjanovs.
RĪGA, 3. aprīlis – Sputnik. Žurnāla "Krievija globālajā politikā" ("Россия в глобальной политике") galvenais redaktors, Starptautiskā diskusiju kluba "Valdai" Attīstības un atbalsta fonda direktors zinātniskajā darbā Fjodors Lukjanovs diskusijā mediju holdinga "Rossija segodņa" starptautiskajā multimediju preses centrā pastāstīja par Eiropas integrācijas pašreizējā modeļa sabrukuma procesu.
Lukjanovs konstatēja, ka Eiropas integrācija, kāda tā bija XX gadsimta otrajā pusē un XXI gadsimta sākumā, sevi ir izsmēlusi, un to neviens vairs nenoliedz.
"Aizvadītā desmitgade ir pastāvīgu dažādu krīžu periods Eiropā, sākot no krīzes, kas saistīta ar parādu problēmām, un tālāk, pēc kārtas – Ukraina, bēgļi, Brexit un tā tālāk. It kā jau visiem ir skaidrs, ka kaut kas ir jādara. Brīdī, kad šī izpratne nāca, gadu desmita vidū, izveidojās priekšstats par to, ka notiks nopietnas izmaiņas, un pārsvarā tās nāks no Vācijas, jo tieši Vācija ar kancleri Angelu Merkeli priekšgalā ir ieņēmusi centrālo pozīciju visas Eiropas konstrukcijas priekšgalā," paskaidroja Lukjanovs.
Tomēr sešos vai septiņos gados, kas pagājuši kopš tā brīža, noskaidrojās, ka Vācija ir tikpat maz sagatavota lielām pārmaiņām, tāpat kā visas pārējās ES valstis. Sākoties pandēmijai, Eiropā valdīja visai nervozs noskaņojums, atzīmēja eksperts. Tālāk, konstatēja Lukjanovs, sākās integrācijas veidotāju ļaunākais murgs, jo viena pēc otras sāka sabrukt idejiskās, pēc tam – arī administratīvās struktūras, saiknes, uz kuru pamata integrācija attīstījās.
Kā migla pagaisa visa Eiropas solidaritāte. Pie tam katra valsts atsevišķi, saskaroties ar pandēmiju, izturējās pietiekami racionāli. Valstu pilsoņi vērsās pie savas valdības, nevis pie Briseles. Un viss būtu kārtībā, ja pirms tam nebūtu augusi spriedze solidaritātes naratīva jautājumā. Un šis naratīvs cieta brīdī, kad bija visas izredzes izcīnīt uzvaru.
"Bet tālāk notika Eiropas integrācijai vēl briesmīgāka lieta – stāsts ar vakcīnām. Manuprāt, pats briesmīgākais bija pat ne tas, ka sludināja vienas vērtības, bet realitāte izrādījās citāda. Vēl sliktāk – Eiropas Komisija un ES institūti pieļāva gigantisku administratīvo kļūdu pārrunās par piegādēm. Turklāt tas ne tikai veikts ar novēlošanos, piedevām tika izraudzīta nepareiza prioritāte, - viņi mēģināja kaulēties. Tas bija ļoti spēcīgs trieciens," konstatēja Lukjanovs.
Eksperts uzsvēra, ka tas sagādājis sāpīgu triecienu Eiropas integrācijas principam, ko pēc tam būs grūti nivelēt. Turklāt pār valstīm, kas šajā situācijā izvirzījās priekšā, uzņemoties drošības garantu lomu, tagad karājas Damokla zobens, jo nav zināms, vai tās spēs tikt galā.