Ramzans Kadirovs iesaka uzskatīt viņu par Navaļnija "saindēšanas" pasūtītāju

© Sputnik / Pāriet pie mediju bankasГлава Чеченской Республики Рамзан Кадыров
Глава Чеченской Республики Рамзан Кадыров - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Čečenijas vadītājs asi kritizēja blogera Alekseja Navaļnija mēģinājumus apsūdzēt Krievijas prezidentu "saindēšanā".

RĪGA, 3. oktobris — Sputnik. Čečenijas vadītājs Ramzans Kadirovs asi kritizēja blogera Alekseja Navaļnija mēģinājumus apsūdzēt Krievijas prezidentu "saindēšanā", vēsta RIA Novosti.

Kadirovs savā Telegram kanālā atzīmēja, ka Korupcijas apkarošanas fonda dibinātāja paziņojumiem trūkst pierādījumu, un atgādināja: toleranta attieksme pret opozīciju Krievijā veidojusies, pateicoties Putinam.

"Krievijā vēl ir patrioti, kuri saskata, kas jūs patiesībā esat un jūsu slēptos plānus sagraut lielu valsti, un viņiem rokas niez atbildēt uz jūsu meliem," atgādināja Čečenijas vadītājs.

Viņš noteica, ka tas līdz šim nav noticis tikai tāpēc, ka tādus cilvēkus aptur prezidents.

Tomēr Kadirovs ieteica blogerim nereklamēties un nemēģināt sasniegt savtīgos mērķus.

Акции в поддержку А. Навального  - Sputnik Latvija
"Novičok" izstrādātājs komentēja Mirzajanova atvainošanos Navaļnijam

"Esi vīrišķīgs, atzīsti: ja tevi būtu gribējuši nogalināt Krievijā, neviens ārsts ne pirkstu nebūtu pakustinājis, lai glābtu savu dzīvību, un vāciešu lidmašīnai neļautu nosēsties Omskas lidostā," viņš konstatēja un piezīmēja, ka Navaļnijs ir "rotaļlieta to cilvēku rokās, kuri vēlas Krievijas sabrukumu".

Čečenijas vadītājs atzīmēja, ka viņu pārsteidzis tas, ka blogeris apsūdzējis par notikušo Putinu, nevis viņu – "lai būtu pārliecinošāk".

"Tas vismaz neizskatītos tik stulbi, kā versija, ko tu izteici. Toties manā absurdu krājkasītē parādītos kārtējā unikālā apsūdzība. Padomā par to, dāvinu tev ideju," noslēgumā piebilda Kadirovs.

Incidents ar Navaļniju

Krievijas Korupcijas apkarošanas fonda dibinātājs Aleksejs Navaļnijs tika hospitalizēts 20. augustā Omskā, kad viņam kļuva slikti lidmašīnā. Divas dienas vēlāk Navaļnijs tika pārvests uz Vāciju. Atsaucoties uz kara mediķiem, Vācijas valdība, paziņoja, ka Krievijas valstspiederīgais it kā saindēts ar vielu no kaujas vielu grupas "Novičok". Maskava nosūtīja pieprasījumu ar lūgumu sniegt sīkāku informāciju par Berlīnes laboratorijas analīžu rezultātiem, un atgādināja: saskaņā ar izmeklējumiem, kas veikti Krievijā, nekādas indes pacienta urīnā un asinīs netika atrastas.

Vācijas Ministru kabinets pastāstīja, ka vācu ekspertu slēdzienus apstiprinājušas laboratorijas Zviedrijā un Francijā, paralēli pēc Berlīnes pieprasījuma izmeklēšanu sākusi OPCW.

Kremlis paziņoja, ka Berlīne nav informējusi Maskavu par saviem slēdzieniem, bet ĀM uzsvēra: Krievija gaida Vācijas atbildi uz oficiālo pieprasījumu.

Пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков - Sputnik Latvija
Kremlis atbildējis uz Navaļnija centieniem apsūdzēt Putinu

Jau Navaļnija hospitalizācijas dienā pārbaudes sāka prokuratūra un policija. Krievijas vēstniecība Vācijā norādīja, ka gaida no Vācijas varasiestādēm operatīvu atbildi uz Ģenerālprokuratūras pieprasījumu par tiesiskās palīdzības sniegšanu lietā. Krievija ir ieinteresēta un vēlas noskaidrot situāciju, taču šim nolūkam nepieciešama informācija no Vācijas, kas pagaidām nav saņemta.

Incidentā ar Navaļniju sākta izmeklēšana de facto. Ja tiks fiksēta indīgās vielas esamība, izmeklēšana tiks ierosināta arī de iure.

Zināms, ka Vācijas izlūkdienestam BND bija piekļuve "Novičok" no 90. gadiem. Turklāt tas pētīts aptuveni 20 rietumvalstīs, arī Lielbritānijā, ASV, Zviedrijā un Čehijā.

Krievija saskaņā ar prezidenta dekrētu no 1992. gada pārtraukusi izstrādes ķīmisko ieroču jomā un 2017. gadā likvidēja visus šo vielu krājumus. To apstiprināja OPCW.

Ziņu lente
0