Baltkrievijas opozīcijas koordinācijas padome ir gatava komunikācijai ar Krieviju

© Sputnik / Виктор ТолочкоКандидат в президенты Светлана Тихановская
Кандидат в президенты Светлана Тихановская - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Baltkrievijā izveidotajā Koordinācijas padomē paziņoja, ka Krievija ir un paliek Baltkrievijas stratēģiskais partneris, un pauda gatavību prezentēt Krievijai savu skatījumu uz republikā notiekošo.

RĪGA, 20. augusts – Sputnik. Pēc Baltkrievijas opozīcijas Koordinācijas padomes prezidija locekļa Pāvela Latuško sacītā, Koordinācijas padome ir gatava komunikācijai ar Krieviju, vēsta RIA Novosti.

Latuško uzsvēra, ka Koordinācijas padomē ir gatavi izklāstīt savu pozīciju un ir sniegt vienā vai otrā veidā esošās situācijas redzējumu.

Пресс-конференция главы МИД РФ С. Лаврова - Sputnik Latvija
Baltkrievija pati tiks galā: Lavrovs aicināja Baltijas valstis neiejaukties

Turklāt iepriekš Baltkrievijas Koordinācijas padomē uzsvēta, ka Baltkrievija redz Krieviju kā savu stratēģisko partneri un turpinās labu, laipnu un pragmatisku attiecību uzturēšanu.

Marija Koļesņikova, kura bija bijušā Baltkrievijas prezidenta amata kandidāta Viktora Babariko štāba vadītāja un tagad arī ietilpst Koordinācijas padomes prezidijā, uzsvēra, ka opozīcijai ir svarīgi saglabāt partnerattiecības ar KF.

Par opozīcijas Koordinācijas padomes izveidošanu Baltkrievijā varas nodošanai 14. augustā paziņoja bijusī Baltkrievijas prezidenta amata kandidāte Svetlana Tihanovska.

Padomes veidošana sākās 15. augustā, savukārt 17. augustā Tihanovskas uzticamības persona – Olga Kovaļkova publicēja pirmo locekļu sarakstu. Tika vēstīts, ka Koordinācijas padomē iekļaus 70 cilvēkus.

Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko reaģēja uz koordinācijas padomes izveidošanu, nodēvējot tajā iekļautos cilvēkus par "karstgalvjiem" un apsūdzot viņus varas iekarošanas mēģinājumā.

Флаг Европейского союза - Sputnik Latvija
ES "anulēja" vēlēšanu rezultātus Baltkrievijā un ir gatava "pavadīt mierīgu varas pāreju"

Atgādināsim, ka Baltkrievijā kopš 9. augusta turpinās masveida protesta akcijas pēc prezidenta vēlēšanām, kurās, saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komitejas oficiālajiem datiem, uzvarēja Aleksandrs Lukašenko ar 80,1% vēlētāju balsu. Otrajā vietā ir opozīcijas kandidāte Svetlana Tihanovska, kura ieguva nedaudz vairāk par 10% balsu. Opozīcija neatzina oficiālos vēlēšanu rezultātus. Tihanovska izbraukusi no valsts uz Lietuvu.

Pirmajās dienās kārtības sargi nežēlīgi apspieda protesta akcijas. Saskaņā ar oficiālajiem datiem, tika aizturēti vairāk nekā 6,7 tūkstoši cilvēku, vairāk nekā 600 vērsās ar iesniegumiem par miesas bojājumu nodarīšanu aizturēšanas laikā. Saskaņā ar Veselības ministrijas datiem, trīs cilvēki gājuši bojā. Saskaņā ar IeM informāciju, nekārtību laikā cieta vairāk nekā 120 kārtības sargu. Vēlāk kārtības sargi pārstāja izdzenāt mītiņu un pielietot spēka metodes.

Ziņu lente
0