Ieplānotas masveida nekārtības: uz Latvijas un Baltkrievijas robežas notiks mācības

© Sputnik / Sergey MelkonovПограничный столб Республики Беларусь
Пограничный столб Республики Беларусь - Sputnik Latvija
Nedēļas beigās robežkontroles punktā Silene tiks apgūtas masveida nekārtību kontroles un novēršanas darbības; vai tas ietekmēs kontrolpunkta darbu.

RĪGA, 25. februāris – Sputnik. Piektdien, 28. februārī, robežkontroles punktā Silenē notiks Latvijas un Baltkrievijas mācības, kuru mērķis būs apgūt darbības masveida nekārtību laikā, raksta "MK Latvija" ar atsauci uz Valsts robežsardzi.

Mācību gaitā robežkontroles punktā tiks inscenēts dumpis, lai organizētu un īstenotu pierobežas pārbaudi nestandarta situācijā. Tāpat tiks apgūta nekārtību kontrole un neitralizācija ar sadarbības vienību spēku iesaistīšanu.

Sakarā ar mācību norisi 28. februārī no plkst. 12:00 līdz 14:00 Silenes robežkontroles punktā var veidoties rindas, brīdina Valsts robežsardze.

Строительство Белорусской АЭС - Sputnik Latvija
Latvijai par 50% dārgāk: cik Baltijas valstīm izmaksā elektrība no Baltkrievijas

Iepriekš Sputnik Latvija rakstīja, ka NATO sākusi gatavoties lielākajām mācībām Eiropā pēdējo 25 gadu laikā - "Defender Europe 2020": NATO poligonā Bergenhonā (Vācija) transportēšanai sagatavoti desmitiem tanku, bruņutehnika un cita veida tehnika. Sputnik video redzams, kāda militārā tehnika tiks izmantota plašajās mācībās desmit Eiropas valstu teritorijā.

Manevru ietvaros alianse vēlas izspēlēt amerikāņu karavīru pārvietošanu uz Eiropu – vispirms uz tās rietumiem, pēc tam – uz Poliju un Baltiju, tuvāk Krievijas robežām. Eiropas kontinentu "aizsargās" 37 tūkstoši karavīru no 18 valstīm. Gandrīz puse no tiem ir amerikāņi. Runa ir aptuveni par divām pilna sastāva divīzijām ar bruņojumu un bruņutehniku.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs jau norādīja, ka NATO mācības rada nopietnas bažas, tāpēc Krievija būs spiesta reaģēt uz "Defender Europe 2020".

"Taču mēs reaģēsim tā, lai nerastos lieki riski," akcentēja Lavrovs.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала