Latvijas dzelzceļa kravu pārvadājumu apjoms sasniedzis pēdējo desmit gadu minimumu

© Sputnik / Sergey MelkonovЗилупский железнодорожный пограничный пункт. Транзит грузов из России в Латвию
Зилупский железнодорожный пограничный пункт. Транзит грузов из России в Латвию - Sputnik Latvija
Latvijas dzelzceļa kravu tranzīts turpina samazināties arvien ātrāk; iekšzemes pārvadājumi nedaudz pieauguši, taču kopējā fonā to apjoms ir maznozīmīgs.

RĪGA, 15. novembris – Sputnik. Latvijas dzelzceļa kravu pārvadājumu apjoms šī gada desmit mēnešos sastādīja 35,207 miljonus tonnu, kas ir par 12,6% mazāk, nekā tanī pašā periodā pērn.

Par to liecina Satiksmes ministrijas dati, raksta la.lv.

Tādējādi kravu pārvadājumu apjoms sasniedzis zemāko rādītāju pēdējo desmit gadu laikā.

Starptautiskie pārvadājumi sarukuši vēl vairāk – par 13,7% un sastādīja 33,788 miljonus tonnu, savukārt iekšzemes pārvadājumi pieauguši gandrīz par ceturto daļu (23,7%) un sasniedza 1,419 miljonus tonnu.

Visu starptautisko pārvadājumu vidū 30,801 miljonu tonnu veidoja tranzīts, kurš samazinājies par 15,2%, salīdzinot ar attiecīgu periodu pērn.

Экс-премьер Латвии Вилис Криштопанс  - Sputnik Latvija
Krištopāns: nabago nebūs mazāk, kamēr bizness bēg no Latvijas

Importa apjoms pieaudzis par 6,8% un sasniedzis 2,75 miljonus tonnu. Eksports samazinājies par 5,8%, līdz 237,8 tūkstošiem tonnu.

Ostās pārkrauto dzelzceļa kravu apjoms desmit mēnešos sastādīja 27,062 miljonus tonnu, kas ir par 15,4% mazāk, nekā tanī pašā periodā pērn. Arī sauszemes tranzīts sarucis par 13,6% un sastādīja 3,739 miljonus tonnu.

Pērn Latvijas dzelzceļa kravu pārvadājumi sastādīja 49,266 miljonus tonnu un palielinājās par 12,5%, salīdzinot ar 2017. gadu.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала