Latvijai nav vajadzīgi vilcieni līdz Viļņai un Tallinai

© Sputnik / Sergey MelkonovДизельный поезд АО "Pasažieru vilciens" на Рижском железнодорожном вокзале
Дизельный поезд АО Pasažieru vilciens  на Рижском железнодорожном вокзале - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Pirms dažiem gadiem tika apspriests jautājums par vilciena maršruta atjaunošanu no Rīgas uz Viļņu, taču eksperti nonāca pie secinājuma, ka šī iecere nebūs veiksmīga.

RĪGA, 6. novembris – Sputnik. Nav nepieciešamības atjaunot vilcienu satiksmi no Rīgas uz Viļņu un Tallinu zemā pieprasījuma pasažieru vidū dēļ, paziņoja Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands Saeimas Ārlietu komisijas Baltijas lietu apakškomisijas sēdē, raksta BB.lv.

Viņš norādīja, ka patlaban Lietuvas dzelzceļu pasažieru pārvadātājs sniedz pakalpojumus nelielā Latvijas teritorijas daļā – no Lietuvas robežas līdz Daugavpilij. Pirms dažiem gadiem tika apspriests jautājums par vilciena maršruta atjaunošanu no Rīgas uz Viļņu, taču eksperti nonāca pie secinājuma, ka šī iecere nevar kļūt par veiksmīgu biznesa projektu gan ātruma, gan nelielā pasažieru skaita dēļ.

Остановка общественного транспорта в Вентспилсе - Sputnik Latvija
Stacijas slēgs, autobusu reisus samazinās: Latvijā sāks kursēt transports pēc izsaukuma

"Pasažieru vilciens" vilcieni iebrauc Igaunijas teritorijā līdz stacijai "Valga". Šajā gadījumā Latvijas un Igaunijas pārvadātāju grafiki ir saskaņoti tā, lai pasažieri varētu braukt ar pārsēšanos, taču, saskaņā ar Satiksmes ministrijas datiem, šo iespēju izmanto ļoti neliela pasažieru daļa.

Patlaban Latvijas teritorijā četras reizes dienā kursē starptautiskais vilciens Kijeva – Minska – Viļņa – Rīga, kura maršrutu organizē Ukrainas dzelzceļš. Bija plānots iekļaut maršrutā arī Tallinu, taču šobrīd šī iecere nav īstenota.

2019. gada maijā vilciens kursēja 8 vagonu sastāvā, taču to aizpildījums sastādīja vien 64%, dažu mēnešu laikā "četru galvaspilsētu" maršruta popularitāte palielinājās, un šī gada augustā vilciena sastāvā tika iekļauti 10 vagoni, kuru aizpildījums sastādīja virs 85%. Vilcienā ir deviņi kupeju vagoni un viens paaugstināta komforta vagons.

No nākamā gada pavasara Latvijas nacionālā lidsabiedrība airBaltic grasās palielināt reisu skaitu no Rīgas uz Viļņu un Tallinu. Reisu skaits no Rīgas uz Viļņu tiks palielināts līdz 39 reisiem nedēļā esošo 34 vietā. Reisu skaits uz Tallinu pieaugs līdz 16, kas sastādīs 2-3 reisus katru dienu, pret 11 reisiem nedēļā šobrīd.

Ziņu lente
0