Kaljulaida paziņoja, ka Igaunijai pašai jāveic pārrunas ar KF

Tāpat Igaunijas līdere uzskata, ka viņas tikšanās ar Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu manāmi nostiprinājusi Baltijas republikas pozīcijas starptautiskajā arēnā.

RĪGA, 17. septembris – Sputnik. Igaunijai jāpaliek valstu skaitā, kuras pašas veic pārrunas ar Krieviju. Par to paziņoja republikas prezidente Kersti Kaljulaida, vēsta portāls ERR.

Президент РФ В. Путин встретился с президентом Эстонии К. Кальюлайд - Sputnik Latvija
Laiks atkal braukt uz Maskavu: Kaljulaida noskaņo pret Krieviju Igaunijas delegātus EPPA

Igaunijas līdere paziņoja, ka Baltijas republikai ir svarīgi kļūt par valsti, ar kuru citi sabiedrotie un partneri apspriež mijiedarbības jautājumus ar KF.

"Ja mēs turpinām būt valsts, kura pati vispār nesarunājas [ar Krieviju], tad mēs arī paliksim [citu valstu acīs] tajā lomā, ka "jūs nezināt, jūs nesaprotat, jūs atstājat mums šo sarežģīto komunikāciju ar krieviem," paziņoja Kaljulaida.

Pēc viņas sacītā, viņas vizīte Krievijā un tikšanās ar Krievijas kolēģi Vladimiru Putinu pastiprinājusi Igaunijas pozīcijas.

"Šodien es jūtu, ka, tā kā arī pati esmu sniegusi savu pienesumu tam, lai saprastu, kas notiek Krievijā un ko tur domā, arī man ir uzlabojusies piekļuve šai informācijai un es var izteikt mūsu domas – francūžiem vai ikvienam citam – manāmi stiprākā pozīcijā," pateica Baltijas republikas vadītāja.

Iepriekš ziņots, ka Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida 18. un 19. aprīlī veica divu dienu darba vizīti uz Maskavu, kur pēc renovācijas atklāja Igaunijas vēstniecības vēsturisko ēku un tikās ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Pārrunas ilga apmēram divarpus stundas.

Kaljulaida un Putins apsprieda divpusējās attiecības, Ukrainu un situāciju pasaulē, sankcijas un līgumu par dubultās nodokļu aplikšanas atcelšanu, gāzesvadu "Ziemeļu straume 2" un elektroenerģijas tirgu. Vizītes laikā puses atzīmēja augstākā līmeņa dialoga deficītu starp Krieviju un Igauniju vairāku gadu garumā un vienojās par sakaru turpināšanu. Igaunijas prezidente uzaicināja prezidentu Putinu uz Astoto vispasaules somugru tautu kongresu, kurš notiks 2020. gada jūnijā Tartu.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала