Ātrās palīdzības pakalpojumu cenas pieaugs no septembra

© Sputnik / Sergey MelkonovМашина неотложной помощи в Латвии
Машина неотложной помощи в Латвии - Sputnik Latvija
Ātrās palīdzības pakalpojumus Latvijā visbiežāk izmanto 41-60 gadus veci pacienti, pērn konstatēti 2791 nepamatots izsaukums, no tiem iedzīvotāji apmaksājuši tikai trešo daļu.

RĪGA, 13. augusts — Sputnik. Šogad, līdz ar neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) mediķu darba samaksas pieaugumu, no 1. septembra tiks palielināta arī ātrās palīdzības pakalpojumu maksa. Dienests plāno saņemt pat maksas pakalpojumiem aptuveni 600 tūkstošus eiro gadā, vēsta Latvijas Avīze.

Valdība, domājams, pieņems Veselības ministrijas izstrādātos grozījumus Ministru kabineta noteikumos "NMPD maksas pakalpojumu cenrādis". NMPD vadītāja Liene Cipule paskaidroja, ka, palielinot brigādes darbinieku stundas likmi, NMPD maksas pakalpojumu cenas pieaugums ir neizbēgams. Vidēji pakalpojumu izmaksas pieaugs par 12%.

В кабинете врача - Sputnik Latvija
Latviešu ārsti nevēlas mācīties krievu valodu: arodbiedrība nākusi klajā ar paziņojumu

NMPD izsaukums situācijā, kurā pacienta dzīvība nav apdraudēta, patlaban maksā 56,56 eiro, no septembra cena pieaugs līdz 62,20 eiro. Savukārt NMPD brigādes izsaukums pie personas, kam nav tiesību uz valsts budžeta apmaksātiem veselības aprūpes pakalpojumiem (pārsvarā tie ir ārzemnieki), līdz šim maksāja 133,39 eiro, bet no septembra – 144,51 eiro.

Ja NMPD brigāde pēc pacienta pieprasījuma viņu ved nevis uz tuvāko slimnīcu, bet kādu citu ārstniecības iestādi, kur sniedz neatliekamo palīdzību, no septembra pakalpojums maksās 56,38 eiro, tagadējo 51,23 eiro vietā.

NMPD ik gadus plāno saņemt vairāk nekā 603 tūkstošus eiro par maksas pakalpojumiem. Taču pērn dienestam nav izdevies iekasēt pat pusi naudas par sniegtajiem maksas pakalpojumiem, atzīmēja avīze.

Pērn mediķi tika atbrīvoti no uzdevuma izrakstīt pacientiem rēķinus par nepamatotiem izsaukumiem, tagad process ir centralizēts, rēķins tiek nosūtīts pa pastu. 2018.gadā no visiem par nepamatotiem uzskatītajiem izsaukumiem (to skaits sasniedzis 2791 izsaukumu) apmaksāti tikai 34%. Pie tam visbiežāk rēķinus nav apmaksājuši vietējie iedzīvotāji. Ārvalstnieki apmaksājuši 61% izrakstīto rēķinu.

В машине скорой помощи - Sputnik Latvija
Ātrā palīdzība veidos brigādes ar vienu mediķi

NMPD pakalpojumu cenas pēdējo reizi mainījušas 2018.gadā.

Iepriekš NMPD vadītāja Liene Cipule vēstīja, ka dienestā vēl joprojām vērojams darbinieku trūkums, un jādomā, kā palielināt mediķu darba efektivitāti. Starp spertajiem soļiem viņa pieminēja viena mediķa brigāžu ieviešanu, kas pirmajā pusgadā apkalpojušas 7,5% izsaukumu. Pērnvasar NMPD sāka īstenot projektu, kura ietvaros pie "ātrās palīdzības" mašīnas stūres sēžas nevis profesionāls vadītājs, bet gan ārsta palīgs.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала