Lux Express un Autotransporta direkcijas strīds 4 eiro reisa dēļ nonācis līdz KNAB

© Sputnik / Вадим АнцуповПосадка пассажиров в автобус фирмы Lux Express на автостанции Таллинна
Посадка пассажиров в автобус фирмы Lux Express на автостанции Таллинна - Sputnik Latvija
Autotransporta direkcija uzskata, ka kompānija Lux Express nepienācīgā veidā izmanto starptautisko maršrutu licenci un mākslīgā veidā iejaucās Latvijas iekšzemes pārvadājumu tirgū.

RĪGA, 2. augusts – Sputnik. Lux Express vērsās Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) ar prasību izmeklēt, iespējams, nelikumīgās Autotransporta direkcijas darbības. Izmeklēšanas laikā Lux Express lūdz satiksmes ministru Tāli Linkaitu atstādināt no amata valdes priekšsēdētāju Kristiānu Godiņu, raksta Dienas Bizness.

Автобус фирмы Lux Express на автостанции Таллинна - Sputnik Latvija
Lux Express: Latvijā iekšējie pasažieru pārvadājumi nes vienīgi zaudējumus

Pasažieru pārvadājumu kompānija Lux Express uzskata, ka Autotransporta direkcijas pārstāvji varētu tikt iesaistīti vai pat paši organizējuši "provokācijas" pret pārvadātāju.

Runa ir par kompānijas strīdu ar Autotransporta direkciju maršrutu Birži – Rīga un Birži – Daugavpils dēļ, kuri tika atklāti 18. jūnijā. Izmantojot tos, no Rīgas līdz Daugavpilij iespējams nokļūt vien par 4 eiro, ceļā pavadot 3,5 stundas. Latvijas Autotransporta direkcija uzskata, ka šāds pakalpojums ir nelikumīgs, jo starptautiska maršruta ietvaros notiek pasažieru apmaiņa vienas valsts teritorijā, un, saskaņā ar noteikumiem, iekšzemes pasažieru pārvadājumus Latvijā atļauts īstenot tikai tām kompānijām, kurām ir noslēgts attiecīgs līgums konkrētajā maršrutu tīkla daļā. Strādāt maršrutā Rīga – Daugavpils šodien tiesības ir tikai Nordeka un Daugavpils autobusu parkam, paziņoja direkcijā.

Pēc Godiņa sacītā, ja cilvēki iekāpj Rīgā un brauc līdz Daugavpilij, tad tas skaitās pārkāpums. Viņš apgalvo, ka tādejādi autobuss mākslīgi aizbrauc līdz Lietuvas robežai, šķērso to, pastāv 15 minūtes un dodas tālāk uz Daugavpili.

Turklāt Autotransporta direkcija uzskata, ka Lux Express dempingo un atņem klientus vietējiem pārvadātājiem.

Godiņš publiski paziņoja, ka gatavo vēstuli Igaunijas Ekonomikas un komunikācijas ministrijai, kurā lūgs anulēt Lux Express atļauju maršrutam Tallina-Rīga-Birži.

Kompānijā Lux Express paziņoja, ka nekādus noteikumus nav pārkāpuši – viņiem ir licences diviem starptautiskiem maršrutiem Birži – Rīga un Birži – Daugavpils, un pasažieri ir tiesīgi paši izvēlēties, izmantot šos abus maršrutus vai vienu. Pasažieru pārvadājumus starp Biržiem un Daugavpili un Biržiem un Rīgu Lux Express sniedz pilnā atbilstībā ar Latvijas noteikumiem, tātad citās pieturās pasažierus neuzņem un neizsēdina, apgalvo Lux Express.

Катапульта - кресло, в котором каждый может почувствовать, что происходит с пассажиром при резком торможении автобуса - Sputnik Latvija
Latvijas iedzīvotājus aicina izmantot drošības jostas autobusos

Tāpat kompānijā norāda, ka mēneša garumā viņiem notika pārbaudes, un nekādi pārkāpumi atklāti netika. Tādēļ Autotransporta direkcijas paziņojumus tur vērtē kā "neētiskas metodes", ar kuru palīdzību direkcija cenšas apturēt jaunus Lux Express maršrutus, kā arī radīt negatīvu ietekmi uzņēmuma reputācijai.

Tādēļ Lux Express lūdz KNAB veikt izmeklēšanu saistībā ar to, vai Autotransporta direkcija nerīkojas saskaņoti un citu Latvijas pārvadājumu tirgus dalībnieku interesēs, kuriem Lux Express ir konkurents.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала