Politika

Kas nāks Ušakova vietā: "Gods kalpot Rīgai" izvēlas mēra kandidātu

© Sputnik / Оксана ДжаданЭкс-командующий Национальными вооруженными силами Латвии Дайнис Турлайс
Экс-командующий Национальными вооруженными силами Латвии Дайнис Турлайс - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
"Gods kalpot Rīgai" šodien grasās nosaukt Rīgas mēra amata kandidātu, Ušakovs neiebilst.

RĪGA, 29. maijs – Sputnik. Partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) valde pagaidām nav spējusi izlemt, kuru no partijas locekļiem izvirzīt Rīgas mēra amatam, vēsta BB.lv.

Pagājušajā nedēļā GKR paziņoja, ka pēc Eiropas Parlamenta vēlēšanām ir gatava izvirzīt savu kandidatūru Rīgas mēra amatam, taču kas tieši pretendēs uz pilsētas mēra krēslu, pagaidām nav skaidrs.

Partijas valde izskatīja jautājumu aiz aizslēgtām durvīm gandrīz divas stundas. GKR frakcija Rīgas domē piedāvāja izvirzīt šim amatam Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas vadītāju Daini Turlo. Taču daļa GKR locekļu vēlas šim amatam izvirzīt esošo mēra v. i. Oļegu Burovu, uzsverot viņa ieguldījumu domes darbā un spējas uzņemties atbildību par pilsētu grūtos laikos.

Рижская дума - Sputnik Latvija
Burovs: "Gods kalpot Rīgai" izvirzīs savu kandidātu mēra vēlēšanās

Pats Burovs paziņoja partijas biedriem, ka vairāk pilsētai lietderīgu darbu viņš var izdarīt, atrodoties, piemēram, vicemēra amatā, un nebalotēties mēra amatam ir viņa paša lēmums.

GKR valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks piedāvāja izsludināt sēdes pauzi līdz trešdienai plkst. 10:30, un jau tad pieņemt gala lēmumu.

GKR kandidāta izvirzīšanu daudzi uztvēra kā ultimātu "Saskaņai", taču no Rīgas mēra amata atstādinātais Nils Ušakovs šādam vērtējumam nepiekrīt.

"Mēs vēlēšanās startējām kā viena komanda un arī tagad, EP vēlēšanās, bijām kopā. Šajā komandā mēs izdarīsim labāko izvēli, neskatoties uz to, vai mēra amata kandidāts būs no GKR vai "Saskaņas"," pateica Ušakovs.

Viņš piebilda, ka, neskatoties uz to, ka viņš ir ievēlēts Eiropas Parlamentā, viņš vienalga iesaistīsies Rīgas domes darbā, jo pašvaldības deputātu vairākums sastāv no "Saskaņas" locekļiem, un viņš ir partijas priekšsēdētājs.

Ja "Saskaņa" un GKR nevienosies par vienotu mēra kandidātu, viņa pienākumus turpinās izpildīt GKR deputāts Oļegs Burovs. Saskaņā ar Pašvaldību likumu, ja dome divu mēnešu laikā neizvēlas jaunu priekšsēdētāju, Saeima ir tiesīga to atlaist.

Ziņu lente
0