Krimuldā ierosina skolēnus ēdināt bez maksas par labām sekmēm

© Sputnik / Алексей Куденко / Pāriet pie mediju bankasДети обедают в школьной столовой
Дети обедают в школьной столовой - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Pašvaldības galva Linards Kumskis paziņojis, ka valstij jāizdod vairāk naudas par tiem, kuri labāk mācās, jo no teicamniekiem, pēc viņa domām, vēlāk būs vairāk labuma.

RĪGA, 25. janvāris — Sputnik. Krimuldas pilsētas domes deputāti ierosinājuši nodrošināt bezmaksas pusdienas vietējo skolu audzēkņiem ar labām sekmēm, vēsta "Rossijskaja gazeta".

Deputāti iesaka attiecināt priekšrocību uz skolēniem, kuru vidējās sekmes 2018./19. mācību gadā – 7,5 balles. Katrām pusdienām piedāvāts piešķirt no budžeta 1,90 eiro. Veselības ministrija un Izglītības kvalitātes valsts dienests iniciatīvu neatbalstīja – ierēdņi uzsvēra, ka mācību procesu nav iespējams saistīt ar bērnu vajadzību pēc ēdiena.

Skolas ēdnīcā - Sputnik Latvija
Par 1,42 eiro skolas ēdnīcās gatavo "viskas": kā miljoni nonāk atkritumos

Taču pašvaldības galva Linards Kumskis uzstāj uz sava. Piemēram, viņš paziņoja, ka valstij vajagot tērēt vairāk naudas par tiem, kuri labāk mācās, jo no teicamniekiem, viņaprāt, nākotnē būs vairāk labuma.

Vecāki sociālajos tīklos uzbruka politiķiem – izskanēja ierosinājums barot tikai tos, kuri pieņem sabiedriski lietderīgus likumus. "Nelaime ir bērnu dalīšanā. Ja jums ģimenē viens bērns uzrakstīs kontroldarbu teicami, bet otrs saņems neapmierinošu atzīmi, jūs otro arī nebarosiet?", "Bezmaksas pusdienas jāpiedāvā trūcīgo ģimenēm, citu variantu nav" – iedzīvotāji pauda sašutumu un piezīmēja, ka tādas idejas būtu iedzīvojušās senajā Spartā, kur "nesekmīgos bērnus nometa no klints".

Iepriekš vēstīts, ka valsts katra skolēna pusdienām piešķir 1,42 eiro. Paši uzņēmumi, kuri piegādā produktus skolēniem, jau kuro gadu norāda, ka ir nereāli pagatavot garšīgas pusdienas par 1,42 eiro. Atgādināsim, ka bezmaksas pusdienas 1.-4. klašu skolēniem finansē valsts.

Daži vecāki iesaka pusdienām piešķirto naudu ieskaitīt e-talonos, lai bērni ar to palīdzību varētu skolā apmaksāt iepatikušos ēdienu.

Обеда в столовой - Sputnik Latvija
Nekādu kartupeļu un kompota: Latvijas skolās būs jauna ēdienkarte

Taču, piemēram, pērn Rīgas dome piešķīra 1,3 miljonus eiro bezmaksas pusdienām 10.-12. klašu skolēniem pirmajā pusgadā (13 806 bērni). Tāpat kā agrāk, uz pašvaldības rēķina šogad pusdieno 5.-9. klašu skolēni. Siltas pusdienas saņems 27 tūkstoši bērnu, un pilsētas kasei tas izmaksās 7,6 milj. eiro.

Aizvadītajā gadā Latvijas Ministru kabinets apstiprināja Veselības ministrijas ierosinātos skolēnu uztura normu grozījumus. Tie paredz skolu un bērnudārzu piedāvāto ēdienu enerģētiskās vērtības samazināšanu. Vienlaikus būtiski jāpieaug dārzeņu un augļu, piena un tā produktu daudzumam. Turklāt mācību iestādēm ļauts ieviest veģetāro ēdienkarti pēc vienošanās ar vecākiem un dietologiem.

Ziņu lente
0