Ukrainas prezidents pielīdzinājis nacionālistu organizācijas Lielā Tēvijas kara veterāniem

© Sputnik / Оксана ДжаданЗа радикалов с Украины пришлось краснеть даже латышским националистам
За радикалов с Украины пришлось краснеть даже латышским националистам - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Ukraiņu nacionālisti saņems tādas pašas sociālās garantijas, kas piešķirtas kaujas darbību dalībniekiem.

RĪGA, 24. decembris – Sputnik. Ukrainas prezidents Petro Porošenko pielīdzinājis ukraiņu nacionālistisko organizāciju dalībniekus Lielā Tēvijas kara veterāniem un atzinis viņus par neatkarības cīnītājiem. Par to liecina informācija Ukrainas parlamenta vietnē.

22. decembrī Ukrainas valsts vadītājs apstiprinājis atbilstošus likuma "Par kara veterānu statusu, viņu sociālās aizsardzības garantijām" grozījumus.

Karadarbības dalībnieku status saņems Ukrainas nacionālistu organizācijas (OUN*) un Ukrainas sacelšanās armijas (UPA*) locekļi.

Tagad šo kategoriju pilsoņi saņems tādas pašas sociālās garantijas no valsts, kādas patlaban saņem karadarbības dalībnieki.

Nacionālistu glorifikācija Ukrainā

OUN-UPA* un šo organizāciju līderu – Stepana Banderas un Romāna Šuheviča glorifikāciju asi kritizē Lielā Tēvijas kara veterāni, opozīcijas politiķi un daudzi sabiedriskie darbinieki. Viņi aicina neaizmirst nacionālistu zvērības kara gados, piemēram, Volīnijas slaktiņu – poļu masveida iznīcināšanu 1943. gadā. pētnieku dati liecina, ka upuru skaits šajā laikā svārstās no 36 līdz 100 tūkstošiem.

Акция в честь годовщины Волынской резни в Варшаве - Sputnik Latvija
Polijas ĀM paziņojusi, ka Ukrainai jāsamaksā par pagātnes noziegumiem

Oktobrī Augstākā rada pieņēma otrajā lasījumā likumprojektu, kas paredz Ukrainas kareivjiem sveiciājumam izmantot nacionālistisko lozungu "Slava Ukrainai!"

Sveicinājuma jaunā versija attiecināta arī uz Ukrainas policijas darbiniekiem, ja komandieris vai augstākā dienesta pakāpē esošais sveic policistus ierindā. Tas pats attiecināts arī uz atvadām.

Jāpiebilst, ka tagad arī Stepana Banderas dzimšanas diena kļuvusi par Ukrainas nacionālajiem svētkiem.

Ukrainas sacelšanās armija* tika izveidota 1942. gada oktobrī kā Ukraiņu nacionālistu organizācijas* kaujas vienība un pārsvarā darbojās Rietumukrainā. Tās dalībnieki karoja pret Sarkano armiju un sadarbojās ar hitleriešiem.

*Ekstrēmistiska organizācija, kas aizliegta Krievijā.

Ziņu lente
0