Krievija ir sašutusi par ASV uzbrukumiem Huawei

© Sputnik / Евгений Одиноков / Pāriet pie fotobankasМинистр иностранных дел РФ Сергей Лавров во время презентации в Доме приемов министерства иностранных дел РФ инвестиционного потенциала Московской области.
Министр иностранных дел РФ Сергей Лавров во время презентации в Доме приемов министерства иностранных дел РФ инвестиционного потенциала Московской области. - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Kanādas varasiestādes aizturējušas Ķīnas kompānijas Huawei Technologies dibinātāja meitu – uzņēmuma finanšu direktori Menu Vaņdžou. ASV pieprasīja viņas ekstradīciju, jo uzņēmuma amatpersona tiek turēta aizdomās par ASV tirdzniecisko sankciju pārkāpumiem.

RĪGA, 8. decembris – Sputnik. Ķīnas korporācijas Huawei vadošā menedžera arests Kanādā vēlreiz spilgti apliecina ASV virsvaldības politiku, kam laiks pielikt punktu, norādīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, vēsta RIA Novosti.

"Kā noprotu, viņa aizturēta Kanādā pēc Savienoto Valstu pieprasījuma tāpēc, ka šai kompānijai ir bizness Irānā. Ar ASV likumu tas ir aizliegts, taču kāds tam sakars ar Ķīnu? Kāds tam sakars ar kompāniju Huawei? Tā ir ļoti augstprātīga, valdnieciska politika, ko neviens nepieņem. Tā jau rada nepatiku pat ASV tuvāko sabiedroto vidū. Tam ir jāpieliek punkts," – teica Lavrovs.

Kompānija Huawei, kuras finanšu direktore Mena Vaņdžou aizturēta Kanādā pēc ASV pieprasījuma, noraidīja apsūdzības par to, ka kompānija varētu radīt jebkādus draudus citām valstīm.

"Mēs kategoriski noliedzam jebkuras apsūdzības par to, ka mūsu kompānija varētu apdraudēt drošību," –  teikts kompānijas paziņojumā.

Tiesa Kanādā atlikusi kompānijas Huawei finanšu direktores Menas Vaņdžou lietas izskatīšanu līdz pirmdienai, informēja avīze Star Vancouver.

Женщина у фирменного магазина Huawei - Sputnik Latvija
Huawei – jauns ASV uzbrukuma objekts ekonomiskajā karā pret Ķīnu

Žurnālists pastāstija, ka aizdomās turamās Huawei amatpersonas advokāti piedāvājuši 12 noteikumus viņas atbrīvošanai pret ķīlu. To vidū ir pastāvīga uzturēšanās mājās, komendanta stundas noteikšana, identifikācijas dokumentu nodošana, GPS kontrole.

Mena Vaņdžou – korporācijas Huawei dibinātāja Žeņa Dženfeja meita – ir kompānijas Huawei Technologies finanšu direktore un valdes priekšsēdētāja vietniece. Iepriekš kļuva zināms, ka korporācijas vadošā menedžere 1. decembrī aizturēta Vankūverā. ASV pieprasa viņas ekstradīciju – Vaņdžou tiek turēta aizdomās par Savienoto Valstu tirdzniecisko sankciju pārkāpumiem. Ķīnas Ārlietu ministrija paziņoja, ka ASV un Kanāda vēl nav iesniegušas Ķīnai nekādus pierādījumus, kas apliecinātu aizturētās Menas Vaņdžou likumpārkāpumus.

Ziņu lente
0