Lidojumā ar visu ģimeni: lidosta Rīga palielinājusi bezmaksas ratiņu skaitu mazuļiem

CC0 / pixabay / Детская коляска
Детская коляска - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Sešu gadu laikā gandrīz par 40% pieaudzis mazo pasažieru skaits, kuri dodas ceļā kopā ar vecākiem.

RĪGA, 24. novembris — Sputnik. Ceļotāju ieradumi mainās – aizvien lielāks skaits ģimeņu dodas ceļā ar maziem bērniem. Tāpēc lidosta Rīga nolēmusi parūpēties par bērnu un viņu vecāku komfortu, un no šī gada novembra būtiski paplašinājusi bezmaksas ratiņu skaitu, kas pieejami gan ielidošanas, gan izlidošanas zonā, vēsta la.lv.

Международный аэропорт Рига - Sputnik Latvija
Lidosta "Rīga" ieņēmusi otro vietu Eiropā pēc izaugsmes tempa

Bērnu ratiņi novietoti svarīgākajos pasažieru plūsmas krustpunktos. Piemēram, izlidošanas zonā tos iespējams saņemt pēc drošības kontroles, bet ielidošanas zonā – uzreiz pie ieejas. Ratiņi apzīmēti ar lidostas Rīga logo un paredzēti izmantošanai tikai terminālos.

Šā gada pirmajos desmit mēnešos zīdaiņu skaits, kuri dodas ceļā kopā ar vecākiem, ir pieaudzis par 8%, salīdzinot ar pērno gadu. Jāpiebilst, ka laikā no 2012. gada līdz 2017. gadam bērnu skaits, ko vecāki ņem līdzi lidojumos, pieaudzis par 39%.

"Ņemot vērā minēto tendenci, kā arī to, ka ne visas lidsabiedrības vienmēr nodrošina bērnu ratiņu izsniegšanu pie gaisa kuģa, tagad terminālī kopumā esam izvietojuši 35 bērnu ratiņus. Tos mazuļu vecāki var izmantot bez maksas.

Ceram, ka tas padarīs ceļojuma sākumu vai noslēgumu patīkamāku un vieglāku," - pastāstīja lidostas Rīga valdes priekšsēdētāja Ilona Līce.

Lidosta lūdza vecākus būt saprotošiem gadījumā, ja ratiņus neizdodas atrast nekavējoties.

"Mēdz gadīties, ka ielido vai izlido vairāki reisi vienlaikus un lidostas personāls vēl nav paguvis izmantotos bērnu ratiņus atgriezt vietā," - paskaidroja lidostas Klientu servisa vadītāja Sarmīte Rinmane.

Labklājības ministrija jau vairākkārt piešķīrusi lidostai Rīga ģimenei draudzīgākā uzņēmuma titulu.

Starptautiskā lidosta Rīga ir viena no visstraujāk augošajām Eiropā. Ziemā lidmašīnas dodas uz vairāk nekā 70 galamērķiem, vasarā to skaits pārsniedz simtu. 2017. gadā lidostas pakalpojumus izmantojuši vairāk nekā seši miljoni pasažieru – 45% no kopējā pasažieru skaita Baltijas valstīs.


Ziņu lente
0