Latvijas jaunā gadsimta pirmās stundas: prezidenta runa pie Brīvības pieminekļa

© Sputnik / Sergey MelkonovПамятник Свободы
Памятник Свободы - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Valsts vadītājs pastāstīja par to, kādu viņš redz ideālu Latviju nākošajā simtgadē.

RĪGA, 19. novembris – Sputnik. Latvijas prezidents Raimonds Vējonis savā runā pie Brīvības pieminekļa Rīgā 18. novembrī apsveica līdzpilsoņus Latvijas Republikas Proklamēšanas simtgadē un novēlēja Latvijas tautai būt saliedētai, izglītotai, darbspējīgai un spējīgai rīkoties tās labklājības labā.

"Mīļā Latvijas tauta! Tautieši tuvumā un tālumā! Sirsnīgi sveicu Latvijas simtgadē! Man ir liels gods būt kopā ar jums svinēt mūsu valsts vēsturisko brīdi – pirmo simtgadi. Svinēt ar ticību un mīlestību par mūsu tautu un mūsu Latviju!

Tagad – šeit, pie Brīvības pieminekļa, un visur pasaulē, kur svinam Latvijas svētkus, mēs dzīvojam pirmās stundas mūsu valsts otrajā simtgadē. 

Šodien mūsu tēvzeme ir neatkarīga valsts un katram no mums ir mūsu brīvība. Spītējot kariem un okupācijām, pašu grūtāko mēs esam izcīnījuši un pašu dārgāko – esam nosargājuši.

​Pašlaik ir simbolisks brīdis, lai domās redzētu ideālo Latviju. Tas, kādu Latviju veidosim katru nākamo dienu, ir un vienmēr būs tikai mūsu pašu spēkos.

Kad Latvijas valstij bija tikai desmit gadi, Rainis teica: “negribēt demokrātiju – mūsu Latvijas apstākļos – [nozīmē] negribēt [pašu] Latvijas valsti”.  Šie vārdi ir patiesi valsts simtgadē un būs patiesi arī nākotnē. Tikai demokrātiska valsts garantē vienādas tiesības likuma priekšā un drošību ikvienam no mums. Un katram ir jāiestājas par savu valsti.

Скульптура Милды с тремя звездами на Памятнике Свободы - Sputnik Latvija
Vējonis, Kučinskis, Rinkēvičs un Porošenko vēlas, lai Latvija nekad neizzūd

Es nākotnē redzu tautu, kura lepni runā latviešu valodā un kuras kultūru apbrīno visa pasaule. Valsti, kur vienmēr atbalsta vājāko, un izcilākie iedvesmo ikkatru sasniegt savus mērķus.

Mēs visi esam saistīti. Cilvēks pie cilvēka, paaudze pie paaudzes, bet visi kopā – vienā Latvijā.

Latvijas otrajā simtgadē es redzu daudzskaitlīgu Latviju. Kur stiprās dzimtās no paaudzes paaudzē tiek mantota dzimtenes mīlestība, rūpes par savu zemi un savu tautu, un savu tuvāko. Valsti, kur katrs bērns aug mīlestībā. Valsti, kurā godā jaunu zināšanu apguvi un radošumu. Valsti, kas atbalsta ikviena iespējas īstenot savus sapņus.

Simts gadus rūdīta un kaldināta, mēs esam nobriedusi nācija. Nobriedusi atbildībai par savu valsti un tās neatņemamo vietu Eiropā. Mēs arī uzņemamies savu daļu no mūsu planētas kopējā likteņa.

Es redzu Latviju, kur zināšanām seko jauni atklājumi, izaugsme un labklājība. Lai ikviens var baudīt sava darba augļus, un katrs var teikt – mēs esam bagāti.

Latvijas karogs. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Google un Zaķusalas Televīzijas tornī pacelts Latvijas karogs

Šodien es redzu Latviju izaugušu. Es redzu lepnu zemi un tautu, kas pasaulei dod, nevis lūdz un ņem. Es redzu tālredzīgus cilvēkus, kas saviem mazbērniem uzticēs Latviju stiprāku kā jebkad.

Svinēsim mūsu valsts simtgadi ar patiesu prieku par mūsu panākumiem un drošu pārliecību par nākotni!

Lai ticība un mīlestība mūsu tēvzemei un brīvībai iedvesmo mūs lieliem darbiem mūsu Latvijai!

Jo mēs visi esam Latvija!

Dievs, svētī Latviju!"

Ziņu lente
0