Emigrantiem piedāvā bezmaksas lidmašīnas biļeti līdz Latvijai

CC0 / pxhere / Bagāža
Bagāža - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Īru mediji izplatījuši informāciju priekš latviešiem par biļešu izlozi līdz dzimtenei, turklāt var izmēģināt laimi un laimēt bezmaksas vakariņas.

RĪGA, 1. oktobris — Sputnik. Latvieši, kuri strādā ārzemēs un vēlas atgriezties dzimtenē, var pamēģināt laimēt atgriešanās biļeti uz dzimteni, vēsta portāls jauns.lv ar atsauci uz īru medijiem. Loteriju rīko Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Tiem, kas vēlētos piedalīties izlozē, jāaizpilda anketa reemigrācijas projekta mājaslapā un jānorāda, uz kuru Latvijas reģionu viņi vēlētos pārvākties. Tāpat, kā tiek norādīts projekta lapā sociālajā tīklā Facebook, ja konkursa publikācijā atzīmē draugus, kuri arī vēlētos atgriezties Latvijā, ir iespēja laimēt vakariņas.

Latvija saskarusies ar masveida iedzīvotāju aizbraukšanu pēdējo gadu laikā — pēc valsts iestāšanās ES darbspējīgi pilsoņi arvien biežāk dodas strādāt uz ārzemēm, uz ekonomiski labklājīgākām valstīm. Latvijas valdība meklē veidus kā stimulēt pilsoņus atgriezties dzimtenē. ĀM izstrādā speciālu Latvijas ārzemju diasporas atbalsta likumu.

Высоковольтные провода вдоль железной дороги - Sputnik Latvija
"Gaisma te no Āfrikas, vai?": Latvijas patrioti šokējis rēķins

Tāpat Latvijā uzsākts pilotprojekts, kurš aicina palīdzēt darba migrantiem atgriezties dzimtenē, šiem mērķiem piešķirti 425 tūkstoši eiro. Programmas ietvaros šī gada februārī katrā Latvijas reģionā darbu uzsāka koordinatori, viņu uzdevums ir veidot sakarus ar ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, lai noskaidrotu, kādas viņiem pastāv vajadzības un problēmas, kas traucē atgriezties dzimtenē. Kā arī iespēju robežās sniegt atbalstu šiem cilvēkiem. Visu šo projektu koordinē Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM).

Programmas ietvaros emigranti, kuri pametuši Latviju pirms vairāk kā trīs gadiem, atgriežoties dzimtenē varēs iegūt līdz deviņiem tūkstošiem eiro savam biznesa projektam. Lai to saņemtu, jāiesniedz pieteikums dalībai konkursā "Atgriešanās grants". Kopējais pieejamo līdzekļu apjoms reemigrantu biznesa idejām sastāda 180 tūkstošus eiro, tas ir sadalīts četru plānošanas reģionu vidū. Iesniegumu pieņemšana noslēdzās 25. septembrī. Tagad komisija vērtēs, kādas idejas ir dzīvotspējīgas.    

Ziņu lente
0