Rīdziniece atgriezusies no Zviedrijas, iegājusi IKEA un nav sadzirdējusi latviešu valodu

© Sputnik / Sergey MelkonovОткрытие магазина IKEA в Риге
Открытие магазина IKEA в Риге - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
IKEA veikalu Rīgā skāris daudzu galvaspilsētas tirdzniecības vietu liktenis – pircējs nav apkalpots pareizajā valodā.

RĪGA, 5. septembris — Sputnik. Jaunatklātajā mēbeļu veikalā IKEA pircējus neapkalpo valsts valodā, Rīgas iedzīvotāja pastāstījusi Latvijas Avīzei.

"Esmu atgriezusies uz dzīvi Latvijā pēc vairāk nekā 68 Zviedrijā nodzīvotajiem gadiem. Krievu valodā runāju pavisam nedaudz, — stāstīja vēstules autore. – Parasti reizēs, kad pārdevējs veikalā ar mani runā vien krievu valodā, es atstāju pirkuma grozu un dodos projām. Šajā reizē mans mazdēls bija pārguris, tāpēc pirkumu tomēr veicu."

Tiesa, šajā gadījumā pārdevēja ar pircēju sarunājusies nevis krieviski, bet angliski, taču viņa tomēr bijusi vīlusies.

Магазин IKEA в Риге - Sputnik Latvija
Atlaižu nebūs: IKEA iekārtojas uz dzīvi Rīgā

"Katrā veikalā pircējs ir jāuzrunā un jāapkalpo valsts valodā. Turpmāk mēbeles pasūtīšu vietējiem amatniekiem. Būs dārgāk, tomēr nauda paliks Latvijā. Esmu bijusi "IKEA" veikalos arī ASV un Zviedrijā, bet nekur tādu paviršu, vienaldzīgu attieksmi neesmu jutusi kā Rīgas veikalā," – viņa stāstīja.

Situāciju komentēja "IKEA" sabiedrisko attiecību vadītāja Baltijas valstīs Renāta Dante.

"Mēs atvainojamies par radušos situāciju, kad kases darbinieks nespēja pienācīgi sazināties valsts valodā. Vēlos uzsvērt, ka darba intervijas ar visiem darbiniekiem, kam saskaņā ar likuma prasībām jāprot valsts valoda, noritēja latviešu valodā, lai pārliecinātos par viņu valodas prasmēm. Pašlaik izvērtējam notikušo un veiksim nepieciešamos uzlabojumus, lai darbinieki, jo īpaši tie, kas apkalpo klientus, prasmīgi sazinātos ar klientiem latviešu vai citā klientam pieņemamā valodā," – teica Dante.

IKEA atklāšanas ceremonijas laikā tās vadītāja Inga Fiļipova pastāstīja žurnālistiem, ka lielākā daļa jaunā veikala darbinieku ir Latvijas iedzīvotāji, un pārsvarā darbā centušies pieņemt latviešus. Tiesa, arī žurnālisti veikalā tikās ar pārdevējiem, kuri nerunā ne latviski, ne arī krieviski – viņi dod priekšroku lietuviešu un angļu valodām.

Ziņu lente
0