Politika

Stendzenieks par NA: jūs esat sliktākais, kas ar Latviju noticis

Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Latvijas reklāmas guru Ēriks Stendzenieks publicēja savu viedokli, kurā atmaskojis Nacionālās apvienības pārstāvjus un nosaucis viņu politiku par noziegumu.

RĪGA, 25. jūlijs — Sputnik. Latviešu pazīstamais reklāmas speciālists Ēriks Stendzenieks publicējis savu viedokl par Nacionālās apvienības pārstāvjiem.

"Viss sākās ar Iesalnieka tvītu par traģēdiju, kāda Latviju skars, ja pēkšņi pašvaldības kādu bukletu tantiņai nodrukās arī krievu valodā," — savas publikācijas parādīšanos paskaidroja Stendzenieks.

Tālāk viņš publicēja Natvionālās apvienības pārstāvja Jāņa Iesalnieka teikto.

​​"Jaunā konservatīvā partija, kopā ar Attīstībai/Par, KPV LV un Saskaņu plāno mīkstināt Valsts valodas likuma 21.pantu, kas nosaka, ka valsts un pašvaldību iestādes sabiedrības informēšanai paredzēto informāciju sniedz tikai valsts valodā," — pirms pāris dienām Twitter par savām bažām klāstīja Jānis Iesalnieks.

Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks - Sputnik Latvija
Iesalnieks dēvē par kalpiem deputātus, kuri nav aizlieguši aģitāciju krievu valodā

Pēc tam Stendzenieks ironiski izskatīja Nacionālās apvienības paveikto pēdējo divdesmit gadu laikā paveikto.

" Ziniet… Būtu man jūsu problēmas…

Es arī domāju, ka izsniegt tantiņai bukletu valodā, kuru viņa saprot ir Latvijas beigas. Visa mūsu kultūra, pašapziņa, tradīcijas, māksla, latvietība, vēsture un nākotne ir miskastē. Es arī domāju: ja visu mūsu pašapziņu var sagraut ome ar lapiņu krievu valodā, tad tā pašapziņa nav diezko vērta.

Ko Jūs, NA, esat darījuši 20 gadus, lai Latviešu pašapziņa būtu stipra, neievainojama un pārāka par to sīko detaļu, kādā valodā pašvaldības komunicē ar saviem iedzīvotājiem.

Jums pa šo, jums atvēlēto laiku, vajadzēja radīt tik stipru Latvietības apziņu, tik stabilu vērtību templi, ka mēs šodien varētu filmēt šovus par Latviju, kā Little Britain, mēs varētu jokot par Sibīriju, un suvenīru veikalā varētu nopirkt tualetes papīru, kas nodrukāts ar pieclatniekiem.

Artus Kaimiņš - Sputnik Latvija
"Visus izbesīja": latvieši par Artusa Kaimiņa partijas skandālu

Un cilvēki nevis apvainotos, bet smaidītu, jo viņ ir pašapzinīgi un par savu valsti var arī ironizēt, smieties vai drukāt bukletus kaut 100 valodās. Stipras valsts pazīme ir palīdzēt cilvēkiem, kas varbūt tik labi nerunā latviski un tādējādi sajusties lieliem, pašpietiekamiem un stipriem.

Jūs 20 gados esat uzradījuši vāju valsti, kuras iedzīvotāji mēģina nosargāt pēdējās valstiskuma pašapziņas drupačas un tādēļ greizsirdīgi un agresīvi vēršas pret tādiem sīkumiem un tādām izpausmēm, par kurām citas valstis tikai pasmietos.

Kas jums ir? Jūs esat mūžīgi apvainoti un mūžīgi apdraudēti? Jūs saprotat, ka jūsu politika 20 gadu garumā ir ne vairāk, ne mazāk, kā noziegums? Jūs esat atņēmuši veselai tautai iespēju priecāties par savu valsti, stiprumu, mugurkaulu un vērtībām. Tā vietā jūs esat aiz sevis atstājuši tautai iebarotas mūžīgas bailes, neticību saviem spēkiem, un, kas vistrakākais — totālu humora un pašironijas trūkumu.

На предприятии по переработке рыбы - Sputnik Latvija
Treibergs: latviešiem jābūt priekšniekiem, lai citi griež zivis

Šis ir mans personiskais viedoklis, bet es domāju, ka jūs esat sliktākais, kas ar Latviju kopš neatkarības atjaunošanas noticis. Arī daudz sliktāks par OIK. Biznesmeņi nespēj nodarīt tik daudz ļauna, kā grupiņa ideologu, kas no vēlēšanām uz vēlēšanām tautā iedzen bailes, naidu un tagad ar — patiesi nāciju iznīcinošo problēmu: bukletus pašvaldībās, krievu un angļu valodā. No manas puses viss."

Jāpiebilst, ka Ērika Stendzenieka viedokli pārpublicē Facebook lietotāji, kuru vidū jau vairāk nekā 200 cilvēki norādījuši, ka viņiem tas patīk, gan arī Twitter lietotāji, kam tas arī iepaticies. Liela daļa komentētāju norāda, ka atbalsta Stendzenieku, un pateicas viņam.    

Ziņu lente
0