Eurostat: gandrīz 16% Latvijas iedzīvotāju vērtē savu veselību kā sliktu

© Pixabay / HayleybarcarМедицинские препараты в аптеке
Медицинские препараты в аптеке - Sputnik Latvija
Vidēji Eiropas Savienībā par sliktu vai ļoti sliktu veselības stāvokli nosauca 8,6% iedzīvotāju, savukārt vairāk nekā divas trešdaļas iedzīvotāju (67,5%) nosauca to par labu vai ļoti labu.

RĪGA, 30. marts – Sputnik. Latvijas iedzīvotāji biežāk par citiem uzskata savu veselību par sliktu vai ļoti sliktu, liecina Eurostat.

Cukurs - Sputnik Latvija
Zinātnieki pastāstīja par cukura kaitīgo ietekmi uz veselību

Respondentiem tika piedāvāti pieci atbilžu varianti: ļoti laba veselība, laba, normāla, slikta un ļoti slikta. Saskaņā ar Eiropas statistikas iestādes datiem, 15,6% Latvijas iedzīvotāju novērtēja veselības stāvokli kā sliktu vai ļoti sliktu. Pesimistiskāk par Latvijas iedzīvotājiem noskaņoti horvāti (18,7% nav apmierināti ar veselības stāvokli), lietuvieši (16,9%) un portugāļi (15,9%).

Tāpat par sliktu vai ļoti sliktu savu veselību uzskata igauņi (14,4%), poļi (13,6%) un ungāri (13,2%).

Vidēji Eiropas Savienībā par sliktu vai ļoti sliktu veselības stāvokli nosauca 8,6% iedzīvotāju, savukārt vairāk nekā divas trešdaļas iedzīvotāju (67,5%) nosauca to par labu vai ļoti labu. Vīrieši ir optimistiskāki par sievietēm: 70,1% un 65,2% attiecīgi novērtējuši veselību kā labu un ļoti labu.

Veselīgākie (pēc viņu pašu domām) cilvēki dzīvo Īrijā: tā uzskata 82,8% iedzīvotāju. Tiem seko kiprieši (78,7%), nīderlandieši (75,9%), zviedri (75,1%), grieķi (74%), beļģieši (73,7%), maltieši (72,9%) un spāņi (72,5%). Tikai 5,1% iedzīvotāju Latvijā uzskata veselību par ļoti labu, savukārt 42,1% par labu.

Pētījumā piedalījās ES iedzīvotāji vecumā no 16 gadiem.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала