Paceļamie un piekaramie, pontonu, akmens un koka tilti — uz mūsu planētas to ir papilnam. No utilitāras būves tie dažkārt pārvēršas par arhitektūras brīnumiem. Interesantākie tilti pasaulē — Sputnik Latvija fotogalerijā.
© Sputnik / Антон Денисов / Pāriet pie mediju bankasGleznainais tilts Maskavā ir augstākais vanšu tilts Eiropā. Tam ir neparasts dekoratīvs elements – stiklota elipse vairāk nekā 100 metru augstumā. Pēc arhitektu ieceres, tā var kalpot par skatu laukumu vai restorānu.
Gleznainais tilts Maskavā ir augstākais vanšu tilts Eiropā. Tam ir neparasts dekoratīvs elements – stiklota elipse vairāk nekā 100 metru augstumā. Pēc arhitektu ieceres, tā var kalpot par skatu laukumu vai restorānu.
© Sputnik / Антон Денисов / Pāriet pie mediju bankasLielais Akmens tilts Krievijas galvaspilsētā būvēts XVII gadsimtā. Tā ir viens no populārākajām tūristu apmeklējumu vietām Maskavā.
Lielais Akmens tilts Krievijas galvaspilsētā būvēts XVII gadsimtā. Tā ir viens no populārākajām tūristu apmeklējumu vietām Maskavā.
© AFP 2023 / ERIC CABANISMijo viadukts Francijas dienvidos ir augstākā transporta konstrukcija pasaulē. Viens no slavenā arhitekta Normana Fostera lolojuma balstiem slejas 343 metru augstumā un par 20 metriem pārspēj pat Eifeļa torni.
4/11
© AFP 2023 / ERIC CABANIS
Mijo viadukts Francijas dienvidos ir augstākā transporta konstrukcija pasaulē. Viens no slavenā arhitekta Normana Fostera lolojuma balstiem slejas 343 metru augstumā un par 20 metriem pārspēj pat Eifeļa torni.
© Sputnik / Евгений Биятов / Pāriet pie mediju bankasKrimas tilts Krievijas galvaspilsētas centrā ir vienīgais piekaramais tilts pār Maskavas upi. To veido divi 27 metrus augsti torņu pāri, kas piekārti 297 metrus garās tērauda ķēdēs. Vienu kvadrātmetram tilta virsmas izmantota aptuveni tonna tērauda.
Krimas tilts Krievijas galvaspilsētas centrā ir vienīgais piekaramais tilts pār Maskavas upi. To veido divi 27 metrus augsti torņu pāri, kas piekārti 297 metrus garās tērauda ķēdēs. Vienu kvadrātmetram tilta virsmas izmantota aptuveni tonna tērauda.
CC BY 2.0 / Bert Kaufmann / Nemierīgākais tilts pasaulē ir tā saucamais lidojošais paceļamais tilts Holandē. Līdz 10 reizes dienā ar mehāniska roktura palīdzību tilta centrālā daļa paceļas, lai pavērtu ceļu ūdens transportam. Tilta lidojošā daļa ir platforma 30 kvadrātmetru platībā.
Nemierīgākais tilts pasaulē ir tā saucamais lidojošais paceļamais tilts Holandē. Līdz 10 reizes dienā ar mehāniska roktura palīdzību tilta centrālā daļa paceļas, lai pavērtu ceļu ūdens transportam. Tilta lidojošā daļa ir platforma 30 kvadrātmetru platībā.
CC BY 2.0 / Tristan Bowersox / Piekaramais kājāmgājēju tilts Royal Gorge Kolorādo štatā ASV savieno divas aizas malas, kurā plūst Arkanzasas upe. Pāreja pa tiltu domāta drominiekiem – zem kājām paveras vairāk nekā 300 metrus dziļš bezdibenis.
Piekaramais kājāmgājēju tilts Royal Gorge Kolorādo štatā ASV savieno divas aizas malas, kurā plūst Arkanzasas upe. Pāreja pa tiltu domāta drominiekiem – zem kājām paveras vairāk nekā 300 metrus dziļš bezdibenis.
CC BY 2.0 / Forgemind ArchiMedia / "Mozus tilta" celtniekiem Halsterenā nācās būvēt tiltu, saglabājot vēsturiska pieminekļa – XVII gadsimta forta ainavu. Arhitekti atrada oriģinālu risinājumu, burtiski paplašinot kanālu.
"Mozus tilta" celtniekiem Halsterenā nācās būvēt tiltu, saglabājot vēsturiska pieminekļa – XVII gadsimta forta ainavu. Arhitekti atrada oriģinālu risinājumu, burtiski paplašinot kanālu.
© AFP 2023 / JOHANNES EISELEGarākais piekaramais stikla tilts Ķīnā, Hunaņas provincē ieguvis "Drosminieka tilta" nosaukumu. Gandrīz 300 metrus garā konstrukcija burtiski planē gaisā, savienojot divas 180 metrus augstas virsotnes. Tā ir ideāla vieta vestibulārā aparāta treniņiem.
10/11
© AFP 2023 / JOHANNES EISELE
Garākais piekaramais stikla tilts Ķīnā, Hunaņas provincē ieguvis "Drosminieka tilta" nosaukumu. Gandrīz 300 metrus garā konstrukcija burtiski planē gaisā, savienojot divas 180 metrus augstas virsotnes. Tā ir ideāla vieta vestibulārā aparāta treniņiem.
© Sputnik / Оксана Джадан / Pāriet pie mediju bankas312 metrus garais Vanšu tilta galvenais posms Rīgā ir viens no garākajiem Eiropā. Par tilta izbūvi 1981. gadā tā autori saņēma PSRS Ministru padomes prēmiju.
312 metrus garais Vanšu tilta galvenais posms Rīgā ir viens no garākajiem Eiropā. Par tilta izbūvi 1981. gadā tā autori saņēma PSRS Ministru padomes prēmiju.