Statistiķi atskaitījās par algu pieaugumu Latvijā

Pēc CSP datiem visaktīvāk algas auga valdības sektorā.

RĪGA, 29. augusts — Sputnik. Latvijā otrajā ceturksnī vidējā mēnešalga pirms nodokļu nomaksas bija 927 eiro, ziņo Baltnews.lv, atsaucoties uz Centrālās statistikas pārvaldes datiem.

Salīdzinot ar 2016. gada otro ceturksni, mēneša vidējā bruto darba samaksa palielinājusies par 74 eiro jeb 8,7%; attiecībā uz iepriekšējo ceturksni kāpums ir 42,7 eiro jeb 4,8%.

Деньги на ладони. - Sputnik Latvija
Iedzīvotāju ienākumu nodoklis: kam un cik jāmaksā

Visstraujākais atalgojuma pieaugums novērots profesionālajos, zinātniskajos un tehniskajos pakalpojumos — 13,5%. Par 11,1% palielinājās izmaksas elektroenerģijas, gāzes un siltumapgādes, kā arī gaisa kondicionēšanas nozarēs nodarbinātajiem. Lauksaimniecībā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā algas palielinājušās par 11%, tirdzniecībā — par 10,4%.

No aprīļa līdz jūnijam visstraujāk algas palielinājušās valsts sektorā — par 9,3%. Privātajā sektorā izaugsmes rādītājs sasniedzis 9,1%, sabiedriskajā — 8,2%. Otrajā ceturksnī vidējā alga pirms nodokļiem sasniegusi 915 eiro privātajā sektorā, sabiedriskajā — 954 eiro.

Vidējā alga pēc nodokļu nomaksas otrajā ceturksnī sasniedza 676 eiro, kas ir par 7,8% vairāk nekā gadu iepriekš. Tajā pašā laikā reālā neto alga pieauga tikai par 4,6%, jo gada otrajā ceturksnī strādājošo pirktspēja kritusies par 3,1% patēriņa cenu pieauguma dēļ.

No 2017. gada 1. janvāra Latvijā sarucis minimālais neapliekamais minimums no 75 līdz 60 eiro, bet minimālā alga pieaugusi no 360 līdz 380 eiro.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала