Atjaunošanas darbi rit lēnām, no apvidus nelīdzenā reljefa dēļ strādnieki var izmantot tikai primitīvākos instrumentus — kaltus, āmurus, cērtes un lāpstas.
Patlaban atjaunota tikai desmitā daļa sienas, kas celta Min dinastijas laikos.
© REUTERS / Damir SagoljLielais Ķīnas mūris – lielākais arhitektūras pinineklis pasaulē. Kopā ar visiem atzarojumiem tas ir vairāk nekā 20 tūkstošus kilometru garš. Pirmo sienas segmentu būve sākās 3. gs. p.m.ē.
1/10
© REUTERS / Damir Sagolj
Lielais Ķīnas mūris – lielākais arhitektūras pinineklis pasaulē. Kopā ar visiem atzarojumiem tas ir vairāk nekā 20 tūkstošus kilometru garš. Pirmo sienas segmentu būve sākās 3. gs. p.m.ē.
© REUTERS / Damir SagoljLielais Ķīnas mūris – savā mūžā pakāpeniski sagruva, līdz 1984. gadā pēc Dena Sjaopina iniciatīvas sākās restaurācijas programma.
2/10
© REUTERS / Damir Sagolj
Lielais Ķīnas mūris – savā mūžā pakāpeniski sagruva, līdz 1984. gadā pēc Dena Sjaopina iniciatīvas sākās restaurācijas programma.
© REUTERS / Damir SagoljRestaurācijai šajā sienas iecirknī strādnieki aktīvi izmanto mūļus. Dzīvnieks tiek apkrauts aptuveni ar 130 kilogramiem ķieģeļu un ar šo kravu tie soļo augšup līdz sienas pakājei.
3/10
© REUTERS / Damir Sagolj
Restaurācijai šajā sienas iecirknī strādnieki aktīvi izmanto mūļus. Dzīvnieks tiek apkrauts aptuveni ar 130 kilogramiem ķieģeļu un ar šo kravu tie soļo augšup līdz sienas pakājei.
© REUTERS / Damir Sagolj"Ceļš pārāk strauji aizved augšup, kalni ir pārāk augsti, tāpēc ķieģeļus iespējams nogādāt tikai ar mūļiem un zirgiem," – aģentūras Reuters žurnālistiem stāstīja mūļa īpašnieks, kurš jau 10 gadus nodarbojas ar sienas restaurāciju.
4/10
© REUTERS / Damir Sagolj
"Ceļš pārāk strauji aizved augšup, kalni ir pārāk augsti, tāpēc ķieģeļus iespējams nogādāt tikai ar mūļiem un zirgiem," – aģentūras Reuters žurnālistiem stāstīja mūļa īpašnieks, kurš jau 10 gadus nodarbojas ar sienas restaurāciju.
© REUTERS / Damir SagoljTur, kur iespējams, strādnieki izmanto oriģinālos ķieģeļus, kas laika gaitā vienkārši izkrituši no sienas.
5/10
© REUTERS / Damir Sagolj
Tur, kur iespējams, strādnieki izmanto oriģinālos ķieģeļus, kas laika gaitā vienkārši izkrituši no sienas.
© REUTERS / Damir SagoljJa neizdodas atrast piemērotu akmeni, strādnieki izmanto pēc īpašām tehnoloģijām izgatavotus ķieģeļus.
6/10
© REUTERS / Damir Sagolj
Ja neizdodas atrast piemērotu akmeni, strādnieki izmanto pēc īpašām tehnoloģijām izgatavotus ķieģeļus.
© REUTERS / Damir SagoljВеликая Китайская стена
7/10
© REUTERS / Damir Sagolj
Великая Китайская стена
© REUTERS / Damir SagoljGrūtības rada ras, ka gandrīz visas ķieģeļu fabrikas Pekinā un no darbu vietas netālajās provincēs slēgtas pēc valdības lēmuma, kas tika pieņemts ar mērķi cīnīties pret dabas piesārņošanu.
8/10
© REUTERS / Damir Sagolj
Grūtības rada ras, ka gandrīz visas ķieģeļu fabrikas Pekinā un no darbu vietas netālajās provincēs slēgtas pēc valdības lēmuma, kas tika pieņemts ar mērķi cīnīties pret dabas piesārņošanu.
© REUTERS / Damir SagoljAr savu pirmatnīgo skaistumu pazīstamais sienas iecirknis Czjankou bija uzcelts Min dinastijas valdīšanas pēdējos gados – XVII gs. Taču šī sienas daļa ir "jauna" salīdzinājumā ar citiem iecirkņiem, kam apritējuši pat divi tūkstoši gadu.
9/10
© REUTERS / Damir Sagolj
Ar savu pirmatnīgo skaistumu pazīstamais sienas iecirknis Czjankou bija uzcelts Min dinastijas valdīšanas pēdējos gados – XVII gs. Taču šī sienas daļa ir "jauna" salīdzinājumā ar citiem iecirkņiem, kam apritējuši pat divi tūkstoši gadu.
© REUTERS / Damir SagoljPatlaban atjaunota tikai desmitā daļa sienas kas celta Min dinastijas valdīšanas gados.
10/10
© REUTERS / Damir Sagolj
Patlaban atjaunota tikai desmitā daļa sienas kas celta Min dinastijas valdīšanas gados.