PVO pārāk daudz tērē darbinieku komandējumiem

© Ed Jones / AFPВсемирная Организация Здравоохранения
Всемирная Организация Здравоохранения - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Pasaules Veselības organizācija tērē daudz vairāk naudas savu darbinieku komandējumiem nekā nopietnu slimību apkarošanai.

RĪGA, 22.maijs – Sputnik. Ikgadējie PVO darbinieku komandējumu izdevumi sastāda 201 miljonu dolāru. Tie ievērojami pārsniedz kopējos izdevumus AIDS, malārijas un tuberkulozes apkarošanai, vēsta aģentūra Associated Press.

Aģentūra stāsta par dažiem PVO izdevumiem: AIDS apkarošanai organizācija tērē aptuveni 71 miljonu dolāru gadā, cīņai ar malāriju 61 miljonu un ar tuberkulozi — 59 miljonus. 

Tika atzīmēts, ka PVO darbinieki bieži ceļo pirmajā klasē, rezervē numurus dārgās viesnīcās. Piemērām, PVO ģenerāldirektore Margareta Čana sava brauciena laikā uz Āfriku sakarā ar Ebolas vīrusa apkarošanu apmetās prezidenta numurā, kurš izmaksā 900 eiro par nakti. 

Savukārt, PVO savā ziņojumā atzīmē, ka jau ir samazinājusi izdevumus darbinieku braucieniem par 14%.

Meitene ar cigareti. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Pasaules Veselības organizācija vēlas aizliegt tievās cigaretes

PVO mērķis ir radīt labāku un veselīgāku nākotni cilvēkiem visā pasaulē. Organizācijas biroji atrodas vairāk nekā 150 valstīs, kas sadarbojas ar valdībām un citiem partneriem infekciozo slimību (sākot ar gripu un beidzot ar HIV) un neinfekciozo slimību (vēzis, sirds un asinsvadu slimības un daudzas citas) apkarošanā.

PVO darbības mērķi palīdzēt mātēm, bērniem, vecāka gadagājuma cilvēkiem; nodrošināt drošu vidi, t.i., gaiss, ūdens, pārtikas produkti; piegādāt nepieciešamās zāles un vakcīnas.

Pasaules Veselības organizācijas vēsture sākās 1948.gada 7.aprīlī. šodien tajā strādā vairāk nekā 7 tūkstoši cilvēku. PVO štābs atrodas Ženēvā.

Ziņu lente
0