Neuzvaramais: Mairis Briedis izcīnījis pasaules čempiona titulu WBC versijā

© Guido Kirchner/dpa via APLatvijas bokseris Mairis Briedis
Latvijas bokseris Mairis Briedis - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Tiesneši vienbalsīgi devuši priekšroku Latvijas bokserim Mairim Briedim kaujā par prestižāko titulu – pasaules čempionu WBC versijā.

RĪGA, 2. aprīlis — Sputnik. Latvijas bokseris Mairis Briedis izcīnījis pasaules čempiona titulu pirmajā smaga svara kategorijā Pasaules boksa padomes (WBC) versijā, uzvarot vācieti Marko Huku, vēsta aģentūra "R-Sport".

Cīņa 12 raundos notika vakar Dortmundē. Tiesneši vienprātīgi atdeva uzvaru 32 gadus vecajam latvietim ar rezultātu 118:109, 117:110, 116:111.

Cīņa notika ne tikai par WBC čempiona jostu, bet arī par Starptautiskās Boksa organizācijas (IBO) čempiona titulu.

Briedis pieveic Huku un kļūst par WBC pasaules čempionu #MAIRISBRIEDIS @mairisbriedis __________________________________________________Latvijas bokseris Mairis Briedis sestdien uzvarēja Vācijas pārstāvi Marko Huku un izcīnīja Pasaules Boksa padomes (WBC) čempiona titulu pirmā smagā svara kategorijā. Briedis uzvaru izcīnīja pēc tiesnešu lēmuma, jo bokseri aizvadīja pilnus 12 raundus. Latvietim uzvaru piešķīra visi trīs tiesneši. Lai arī cīņa sākās diezgan piesardzīgi un Briedis vairāk pētīja pretinieka rīcību ringā, pirmā raunda beigās abi bokseri aktivizējās un latvietis sekmīgi trāpīja sitienu no apakšas. Cīņas laikā apstiprinājās jau iepriekš Latvijas sportista vairākkārt teiktais, ka Huks boksējas netīri, jo Vācijas pārstāvis vairākkārt pēc saķeršanās izpildīja sitienus pa Brieža pakausi. Otrajā raundā latvietis jau izpildīja vairākus sekmīgus taisnos sitienus, bet nākamajā trīsminūtē Huks izlaida vairākus sitienus, turklāt Briedis izskatījās ļoti pārliecinoši. Ceturtajā raundā jau spēcīgu sitienu pa galvu saņēma Briedis, tomēr viņš ātri atguvās, kamēr Huks jau izskatījās nedaudz saguris, turklāt šīs trīsminūtes pašā noslēgumā Vācijas pārstāvis iesita pretiniekam ar elkoni. Uzreiz pēc tam latvietis atbildēja ar vairākiem sitieniem, norādot, ka arī viņš ir gatavs netīrai cīņai. Arī piektais raunds turpinājās Brieža zīmē, turklāt tā noslēdzošajās 30 sekundēs abi sportisti atkal bija ļoti aktīvi, veicot bīstamus sitienus, bet atkal veiksmīgāk šādos brīžos darbojās latvietis. Arī cīņas turpinājumā Briedis būt turpināja būt aktīvāks par Huku, bet septītajā raundā latvietim atkal padevās pāris lieliski sitieni, kas sasniedza mērķi, tomēr uzreiz pēc tam Vācijas bokseris centās atbildēt ar pāris netīriem paņēmieniem. Lai arī astotajā raundā latvietis joprojām bija aktīvs, viņa pretinieks bija nedaudz atguvies un izskatījās pārliecinošāk. Vācijas sportists turpinājumā vairs neizskatījās tik saguris, tomēr arī Briedis vairs nebija tik kustīgs kā iepriekš, bet devītajā raundā nedaudz💪🏻💪🏻💪🏻

A post shared by @iron_apsardze (@alex_marzavin) on Apr 1, 2017 at 3:18pm PDT

 

Rīgā dzimušais Briedis sācis profesionālo karjeru kā kikbokseris. 19 gadu vecumā viņš guvis savu pirmo starptautisko uzvaru Polijas kausā. 2008. gadā Varnā kļuvis par Eiropas čempionu kikboksā, pēc tam pārgāja uz profesionālo boksu.

Briedis ir pazīstams kā Vladimira Kličko sparinga partneris. Sākot ar 2011. gadu, bokseris pakāpeniski iekaro čempiona titulus IBF, WBC un IBA versijās, nezaudējot nevienu cīņu. Uzvara pār Huku kļuva par 22. cīņu Brieža karjerā profesionālā ringā, no tām 18 reizes Briedis uzvarējis ar nokautu. 32 gadu vecā Huka karjerā šī sakāve kļuva par ceturto ar 40 uzvarām (27 — ar nokautu) un vienu neizšķirtu.

Ziņu lente
0