Absurda valstība: Krievijas politiķis par dzelzceļa blokādi Ukrainā

© Sputnik / Vladimir Fedorenko / Pāriet pie mediju bankasАлексей Пушков
Алексей Пушков - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Krievijas Valsts domes deputāts Aleksejs Puškovs nosaucis par "absurda valstību" Ukrainas radikāļu uzsākto dzelzceļa sastāvu blokādi no Krievijas un atgādinājis, ka Ukraina jau zaudējusi 15 miljardus dolāru, saraujot tirdzniecību ar Krieviju.

RĪGA, 5. marts — Sputnik. Krievijas Valsts domes deputāts Aleksejs Puškovs komentēja vakar sniegtos Ukrainas radikāļu paziņojumus par dzelzceļa satiksmes blokādi vilcienu sastāviem no Krievijas Konotopas pilsētā. Viņš atzīmēja, ka Ukraina jau zaudējusi 15 miljardus dolāru, saraujot tirdzniecību ar Krieviju.

"Radikāļi bloķē dzelzceļu uz Krieviju. Saraujot tirdzniecības sakarus ar mums, Ukraina jau ir zaudējusi 15 miljardus dolāru. Par maz. Grib pazaudēt vairāk," – raksta Puškovs savā mikroblogā Twitter.

Senators atzīmēja, ka Ukraina ir vienīgā valsts pasaulē, kas spītīgi kaitē pati savām interesēm.

"Ukraina – vienīgā valsts pasaulē, kas uzstājīgi un spītīgi kaitē pati savām interesēm. Tas ir gadījums, kad naids aizmiglo acis," – raksta Puškovs.

"Pasaules Valūtas fonda pārskaitījums 1 miljarda dolāra apmērā ir sīka daļiņa no tā, ko zaudējusi un vēl zaudēs Ukraina, saraujot tirdzniecības sakarus ar Krieviju. Absurda valstība," – paziņoja Aleksejs Puškovs.

Ukrainas radikāļi, kuri organizējuši blokādi tirdzniecībai ar Doņeckas un Luganskas Tautas Republikām, sestdien informēja par jauna blokposteņa izveidi – pie Konotopa dzelzceļa stacijas Sumas apgabalā (aptuveni 70 km attālumā no Krievijas), lai apturētu dzelzceļa satiksmi no Krievijas, vēsta RIA Novosti.

"Preču stacijā Konotopā tika atrasti vairāki vilcieni no Krievijas Federācijas, tostarp arī ar antracīta markas oglēm," – paziņoja "blokādes štābs" sociālajā tīklā Facebook un informēja par "jaunas redutes" atklāšanu.

Aktīvistu "štābs" informē, ka tā locekļi plāno mēneša laikā pārņemt savā ziņā visus astoņus galvenos dzelzceļus pierobežā, pa kuriem norit tirdzniecība ar Krieviju.

DTR karejvis rūpnicas teritorijā Doņeckā - Sputnik Latvija
DTR pieteikusi Kijevai tirdzniecības blokādi

Janvāra beigās grupa Ukrainas bijušo militārās operācijas dalībnieku un vairāki Ukrainas Augstākās Radas deputāti bloķēja dzelzceļa kravu pārvadājumu satiksmi ar Kijevas nekontrolētajām Donbasa teritorijām. Viņi paziņojuši, ka, pēc viņu domām, jebkāda tirdzniecība ar pašpasludinātajām republikām ir nelikumīga un visi kravu pārvadājumi — kontrabanda. 

Blokādes rezultātā traucētas antracīta grupas ogļu piegādes, kas tiek iegūtas Kijevas nekontrolētajās Donbasa teritorijās. Rezultātā Ukrainas valdība ārkārtas sēdē pieņēma lēmumu izsludināt ārkārtas stāvokli enerģētikā un veikt pasākumus resursu ekonomijas apsvērumu dēļ, turklāt vairāki uzņēmumi bija spiesti apturēt ražotnes.

Kijevas nekotrolēmajās teritorijās aizliegta pārtikas produktu un medikamentu piegāde. Ukrainas Enerģētikas ministrijas vadītājs Igors Nasaļiks informējis, ka, pateicoties ārkārtas pasākumiem, Ukrainas varasiestādēm izdevies trīskārt samazināt deficīto antracīta tipa ogļu patēriņu un pagaidām izvairīties no elektroenerģijas padeves atslēgšanas.

Железнодорожный светофор. Архивное фото - Sputnik Latvija
Radikāļi Ukrainā sāk dzelzceļa satiksmes blokādi ar Krieviju

Iepriekš Ukrainas iekšlietu ministrs Arsēns Avakovs iestājās par pilnīgu tirdzniecības aizliegumu ar Kijevas nekontrolētajām teritorijām Donbasā, izņemot tā saucamās kritiskās preces.

Atbildot uz šiem pasākumiem, pašpasludināto Doņeckas un Luganskas Tautas Republiku valdība noteica ultimātu un piedraudēja Kijevai pārtraukt ogļu piegādi dzelzceļa blokādes apstākļos.

Krievijas valdība, komentējot situāciju, pauda neizpratni par Kijevas nespēju vai nevēlēšanos atbrīvoties no Donbasa transporta blokādes. Krievijas prezidenta preses sekretārs Dmitrijs Peskovs norādīja, ka Donbasa transporta blokāde kaitē situācijas noregulēšanai un attālina Minskas vienošanos izpildi.

Ziņu lente
0