Vējonis ierosina jaunus grozījumus Vispārējās izglītības likumā

© Sputnik / Sergey MelkonovПрезидент Латвии Раймондс Вейонис
Президент Латвии Раймондс Вейонис - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Pēc Latvijas prezidenta domām, reformas vispārējās izglītības sistēmā prasa nozares regulējuma pilnveidošanu.

RĪGA, 22. februāris – Sputnik. Turpinot iesāktās reformas vispārējās izglītības sistēmā, ir nepieciešams pilnveidot nozares regulējumu, lai radītu tiesisko pamatu skolu tīkla sakārtošanai, otrdien tiekoties ar izglītības un zinātnes ministru Kārli Šadurski, norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis - Sputnik Latvija
Mediji: ar anonīmu vēstuļu palīdzību pedagogus mēģina noskaņot pret Šadurski

Kā aģentūru LETA informēja Prezidenta preses dienestā, Vējonis ir nosūtījis vēstuli Saeimai, kurā rosina izstrādāt grozījumus Vispārējās izglītības likumā.

Likuma grozījumiem būtu jāparedz, ka, reorganizējot vai likvidējot mācību iestādi, jāņem vērā tajā iegūtās izglītības kvalitātes rādītāji, pašvaldības iedzīvotāju skaits un demogrāfiskās prognozes, izglītības pieejamība, valsts un pašvaldību intereses.

"Izglītības sistēmas reformu mērķis ir ikviens kvalitatīvi izglītots bērns, neatkarīgi no tā, kurā vietā Latvijā viņš dzīvo. Lai sasniegtu konkurētspējīgu izglītības kvalitāti, nepieciešams koncentrēt pieejamos resursus, lai uzlabotu mācību saturu, kā arī palielinātu atalgojumu pedagogiem. Tādēļ ir jāmaina esošais izglītības iestāžu tīkls, pieņemot lēmumus pēc skaidriem, likumdošanā noteiktiem un sabiedrībai saprotamiem kritērijiem," – teica Vējonis.

Rīgas mērs Nils Ušakovs. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Ušakovs: ar tādu ministru var izdzenāt visus skolēnus

Prezidents atzinīgi novērtēja izglītības un zinātnes ministra rosinātās un valdības uzsāktās reformas, tostarp jaunā pedagogu darba samaksas modeļa ieviešanu un darbu pie mūsdienu vajadzībām atbilstoša mācību satura un metožu izstrādes. Vienlaikus Vējonis aicināja spert nākamos reformas soļus.

Tikšanās laikā Vējonis akcentēja, ka valsts finansēto augstskolu un mācību programmu joprojām ir pārāk daudz.

"Lai panāktu augstākās izglītības kvalitātes pieaugumu, veicinātu starptautisko konkurētspēju un eksportspēju, ir svarīgi koncentrēt cilvēkkapitāla un finanšu resursus," – uzsvēra Vējonis, aicinot izglītības ministru turpināt iesāktās pārmaiņas.

Ziņu lente
0