Imantas pedofils pārsūdzējis piespriesto 25 gadu cietumsodu

© Sputnik / Andrey Starostin / Pāriet pie fotobankasImantas pedofils pārsūdzējis piespriesto 25 gadu cietumsodu
Imantas pedofils pārsūdzējis piespriesto 25 gadu cietumsodu - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
Yandex newsTelegram
Naurim Pikšteinam tika piespriests 25 gadu cietumsods par vardarbīgu dzimumtieksmju apmierināšanu pretdabiskā veidā ar mazgadīgām personām.

RĪGA, 6. februāris — Sputnik. Par Imantas pedofilu dēvētais apsūdzētais Nauris Pikšteins pārsūdzējis spriedumu par brīvības atņemšanu uz 25 gadiem un probācijas uzraudzību uz trim gadiem, aģentūrai LETA pastāstīja apsūdzētā advokāts Antons Drēbnieks. Vienlaikus Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesā aģentūrai LETA pastāstīja pastāstīja, ka pagaidām nekādas sūdzības vai protesti lietā nebija saņemti.

Pērn novembra sākumā Rīgas apgabaltiesa tehniskas kļūdas dēļ daļu tā dēvētās Imantas pedofila krimināllietas nolēma nosūtīt atpakaļ izskatīšanai uz pirmās instances tiesu. Apelācijas instances tiesa konstatēja, ka lēmumā par personas saukšanu pie kriminālatbildības un lēmumā par krimināllietas nodošanu tiesai norādītie noziedzīgo nodarījumu izdarīšanas datumi par diviem nodarījumiem neatbilst lietas faktiskajiem apstākļiem. Pirmās instances tiesa šo kļūdu nebija novērsusi.

Исправительные колонии - Sputnik Latvija
Imantas pedofils stāsies tiesas priekšā. Pašlaik lietā ir 7 cietušie.

Apsūdzētais Pikšteins tika atzīts par vainīgu visās inkriminētajās epizodēs, un viņam tika piespriests 25 gadu cietumsods, kā arī noteikta probācija uz trīs gadiem. Vēl tiesa par labu cietušajiem arī noteica kompensāciju piedziņu kopumā par 67 000 eiro, kā arī par labu valstij no viņa piedzenami vairāk nekā 6000 eiro.

Prokurors apsūdzētajam debatēs prasījis piespriest 20 gadu cietumsodu. Apsūdzētais savu vainu atzinis visās apsūdzībā izvirzītajās epizodēs un ļoti nožēlojis.

2015.gada augustā policija aizturēja tobrīd 20 gadus vecu vīrieti par smagiem dzimumnoziegumiem pret mazgadīgām meitenēm daudzdzīvokļu namu kāpņutelpās Imantā un Zasulaukā. Ekspertīzes slēdziens liecina, ka vīrietis ir atzīts par pieskaitāmu un apzinājās savu rīcību.

Ziņu lente
0