Rezerves karavīriem piemēro naudas sodus par neierašanos uz militārajām mācībām

© Sputnik / Sergey MelkonovRezerves karavīriem piemēro naudas sodus par neierašanos uz militārajām mācībām
Rezerves karavīriem piemēro naudas sodus par neierašanos uz militārajām mācībām - Sputnik Latvija
Sekot līdzi rakstam
НовостиTelegram
Administratīvo pārkāpumu kodekss par rezerves karavīra neierašanos uz kārtējām vai pārbaudes militārajām mācībām pavēstē noteiktajā vietā un laikā paredz naudas sodu līdz 210 eiro.

RĪGA, 5. februāris — Sputnik. Tiesas janvārī piemērojusi naudas sodus trīs rezerves karavīriem par neierašanos uz militārajām mācībām, noskaidroja aģentūra LETA.

Viena no Rīgas tiesām kādai sievietei un vīrietim, kuri savulaik dienējuši NBS, piemērojusi 50 eiro sodus. Arī Ogres rajona tiesa janvāra beigās ar 70 eiro sodījusi rezerves karavīra statusā esošu vīrieti.

Военные во время учений - Sputnik Latvija
Čehija vēlas pievienoties NATO spēkiem Lietuvā vai Igaunijā

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā esošo amatpersonu deklarācija informācija liecina, ka sieviete savulaik dienējusi par speciālisti. Sociālā tīkla Facebook informācija liecina, ka viņa dzīvo ārzemēs. Viens no sodītajiem iepriekš ieņēmis apmācāmo grupas kursanta amatu un tajā pašā gadā pēc pāris mēnešiem jau beidzis pildīt šos amata pienākumus. Interneta resursos atrodamā informācija liecina, ka šis vīrietis dzīvo Latvijā un strādā par treneri.

Par trešo sodīto VID datu bāzē informācijas nav.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par rezerves karavīra neierašanos uz kārtējām vai pārbaudes militārajām mācībām pavēstē noteiktajā vietā un laikā paredz naudas sodu līdz 210 eiro.

LETA jau pagājušā gada novembrī vēstīja, ka, noslēdzoties augustā sāktajam bruņoto spēku 2016.gada rezerves karavīru mācību ciklam, no 966 ierakstītā vēstulē izsūtītajām pavēstēm adresātu nav sasniegušas 285, bet vēl 102 rezerves karavīri nav snieguši nekādu atbildi.

Uz mācībām aicināja tos rezerves karavīrus, kuri atbilda tām Nacionālo bruņoto spēku Apvienotā štāba pieprasītajām specialitātēm, kuras nepieciešamas vairāku bruņoto spēku regulāro vienību personālsastāva komplektēšanai. Sešus mēnešus pirms mācībām bruņotie spēki izsūtīja pavēstes par rezerves karavīru iesaukšanu uz plānotajām mācībām, paredzot, ka mācībās, ņemot vērā gan attaisnojošus, gan neattaisnojošus neierašanās iemeslus, varētu piedalīties aptuveni trešā daļa no pavēstes saņēmušajiem rezerves karavīriem.

Нашивка на форме военного НАТО - Sputnik Latvija
Latvijā ieradīsies 225 karavīri no ASV

Kopumā no 966 ierakstītā vēstulē izsūtītajām pavēstēm adresātu nesasniedza un tika atgrieztas 285 pavēstes, bet vēl 102 rezerves karavīri nesniedza nekādu atbildi. 579 rezerves karavīri informēja par pavēstes saņemšanu. Savukārt 177 no viņiem norādīja arī attaisnojošus iemeslus, lai nepiedalītos rezerves karavīru mācībās. 308 rezerves karavīri ieradās uz medicīnisko komisiju, kura par nederīgiem dalībai mācībās veselības stāvokļa dēļ atzina 110 rezerves karavīrus.

Rezerves karavīru uz kārtējām vai pārbaudes mācībām neiesauc veselības stāvokļa dēļ vai tad, ja viņš ir apgādājamu ģimenes locekļu vienīgais apgādnieks vai viņa apgādībā ir ne mazāk kā divi pirmsskolas vecuma bērni. Uz rezerves karavīru mācībām neiesauc arī rezerves karavīru, kurš dien Iekšlietu ministrijas sistēmas iestādēs vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē. Tāpat neiesauc rezerves karavīru, kurš ir aizdomās turētais vai apsūdzētais kriminālprocesā par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, ir sodīts par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas.

Rezerves karavīri ir karavīri, kas atvaļināti no profesionālā dienesta Latvijas bruņotajos spēkos un nav noņemti no militārā dienesta uzskaites, kā arī zemessargi pēc līguma par dienestu Zemessardzē izbeigšanas, ja viņi nav sasnieguši maksimālo vecumu dienestam bruņoto spēku rezervē.

Rezerves karavīru var iesaukt uz kārtējām vai pārbaudes militārajām mācībām Nacionālo bruņoto spēku vienībās. To laikā rezerves karavīrs pilda aktīvo dienestu, viņam ir karavīra statuss, un mācību laiks tiek ieskaitīts viņa izdienas stāžā.

Ziņu lente
0