Luksus klases automašīna – ne vien pārvietošanas līdzeklis

KNAB vērtēs informāciju par Ventspils brīvostas auto izmantošanu Lemberga vešanai uz tiesu Rīgā

RĪGA, 28. janvāris — Sputnik. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs izvērtēs informāciju, ka Ventspils mērs Aivars Lembergs cita starpā Rīgā uz tiesu piebraukā ar Ventspils brīvostai piederošo luksus automašīnu, ziņo aģentūra LETA.

KNAB atbilstoši savai kompetencei izvērtēs sniegto informāciju, norādīja birojā.

Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs. Foto no arhīva - Sputnik Latvija
Rēzeknes mērs samaksās 70 eiro par bezatlīdzības palīdzību eirodeputātam

Kā vēstīja "Latvijas Avīze" Ventspils brīvosta pērn par aptuveni 156 000 eiro iegādājusies luksus klases automašīnu "Audi A8L W12", kuras vienīgais zināmais pasažieris ir brīvostas pārvaldes valdes loceklis, Ventspils domes priekšsēdētājs Lembergs, kurš tiek vadāts ar jauno transportlīdzekli uz tiesas sēdēm Rīgas apgabaltiesā.

Pats Ventspils mērs nedomā, ka regulāra braukāšana uz Rīgas apgabaltiesu, kur tiek izskatīta viņa krimināllieta, ar Ventspils brīvostai piederošo luksus automašīnu ir uzskatāma par šī spēkrata izmantošanu privātām vajadzībām. Galvaspilsētā Lembergam esot arī dažādas darba darīšanas.

Lembergs aģentūrai LETA nesen skaidroja, ka daļu dienas viņš pavada tiesas zālē krimināllietas izskatīšanā, bet pārējo laiku — veicot citus pienākumus galvaspilsētā. Benzīnu automašīnā viņš nelejot un nezinot, kurš to dara, jo ar tādām lietām nenodarbojoties.

Uz jautājumu, vai automašīnas "nobraukšanu gar Abrenes ielas tiesu namu" uzskata par ētisku, Lembergs atbildēja, ka viņš nebraucot uz tiesu, bet braucot uz Rīgu. "Vai tad ir noteikts, pa kuru ielu var braukt, pa kuru nevar?" — ar pretjautājumu atbildēja Lembergs.

Vaicāts, vai viņa darba pienākumi Rīgā tiek pieskaņoti tiesas sēžu grafikam, Ventspils mērs atbildēja, ka neregulē mašīnas braukšanu. "Es viņu izmantoju vienu, divas reizes nedēļā. Pārējā laikā neizmantoju. Es vēlreiz saku, ka es braucu uz Rīgu. Saprotiet, dienas garums ir desmit stundas, tiesa ir trīs stundas. Nu tad desmit mīnus trīs ir septiņi. Tātad septiņas stundas ir citas vajadzības," uzsvēra Ventspils mērs.

Денежные купюры - Sputnik Latvija
Aicina KNAB veikt pārbaudi saistībā ar Latvijas vēstniecības Ēģiptē rīkotu pieņemšanu

Lembergs arī esot novērojis, ka šis Ventspils brīvostas automašīnas jautājums tiek aktualizēts katru reizi pirms Saeimas vai pašvaldību vēlēšanām.

Ventspils brīvostas pārvaldnieks Imants Sarmulis savukārt paziņojis, ka Ventspils brīvostai ir nepieciešama 156 000 eiro vērtā luksus automašīna, lai uzņemtu investorus un nodrošinātu darba kabinetu ostas valdes locekļiem ceļā uz Rīgu.

Šāds auto, ņemot vērā tā tehniskos parametrus, brīvostai esot vajadzīgs arī tāpēc, lai no Ventspils dotos uz Rīgu. "Brīvostas vadībai, kas regulāri mēro ceļu uz Rīgu, automašīna ir ne vien pārvietošanās līdzeklis, bet arī darba kabinets sešas stundas dienā, kas jāpavada ceļā uz dažādām sanāksmēm galvaspilsētā," apgalvo brīvostas pārvalde. Lai atbilstu visiem šiem mērķiem, auto transportam esot jābūt kvalitatīvam, turklāt tam bez vērā ņemamām tehniskām problēmām esot jāspēj nobraukt vismaz pusmiljonu kilometru.

Ziņu lente
0
Vispirms jaunieVispirms vecie
loader
LIVE
Заголовок открываемого материала